14. května 2019 • 20:40

Bartošák o narození syna: Úžasná chvíle! Full time otcem budu až po MS

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kometa Brno - Vítkovice 3:4p. Ostravané jdou do semifinále! Opět rozhodl Mueller
Jurásek: nespoutaná bomba s vyťukanou levačkou. Klapne mu Španělsko?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prožívá nejšťastnější období ve svém profesním i osobním životě. V Bratislavě chytá gólman Patrik Bartošák na svém premiérovém mistrovství světa a k tomu všemu stihl být u narození svého prvorozeného syna Damiána. "V tu chvíli jde všechno ostatní stranou, tedy i šampionát. Byl to úžásný zážitek. Nyní chci medaili ještě víc," zářil novopečený šťastný otec při rozhovoru pro iSport.cz.Minulý pátek patřil mezi miláčky národa. Třineckému brankáři Patriku Bartošákovi se na úvod mistrovství světa v Bratislavě povedlo pro Českou republiku vychytat úžasnou výhru 5:2 nad hvězdnými Švédy. Zlatý hřeb skvělého večera ale přišel až v nočních hodinách, kdy se již v posteli dozvěděl, že na svět přichází jeho první potomek. Bylo to hektické, ale díky skvělé domluvě s realizačním týmem mohl vyrazit k porodu, kterého se dočkal. 

"Do Ostravy mě odvezl kustod Filda Ondráček. Tam jsem se trošku vyspal a na hlavní část porodu mě sestřičky vzbudily, což přišlo dřív, než se očekávalo. Bylo to trošku hraniční vzhledem k večernímu zápasu, ale vyšlo to parádně. S malým jsem se stihl trošku pomazlit,“ vzpomínal český reprezentant na divokou noc, po které se dočkal velkého štěstí v podobě syna Damiána.

O jméně dítěte měl Bartošák s partnerkou jasno prý hned od začátku. „Co se týče holky, tak si myslím, že ještě teď bychom se dohadovali. Pamatuji si ale, že když jsme se bavili o klukovi, tak u mě jednoznačně zvítězil Damián. Přítelkyni se to taky líbilo a souhlasila,“ prozradil jeden z momentálně nejšťastnějších hráčů v kabině národního týmu.

Na narození dítěte prý dostával rady od zkušených spoluhráčů z kabiny, na osobní prožitek ale Bartošáka nikdo nedokázal připravit. "Nečekal jsem, že to bude tak silné. Nával radosti a euforie úplně zastíní nějaké jiné věci, které by člověku měly běžet hlavou, což je samozřejmě hokej a mistrovství světa. V tu chvíli šlo všechno úplně stranou. Na světě jsme byli sami jenom my tři, úžasný pocit,“ usmíval se šestadvacetiletý gólman. 

Bartošák zatím netuší, jaké to je být otcem na "full time", ani neví, jestli se na to dá nějak trénovat. Podle svých slov ho ale všechno kopne až po mistrovství světa. "Až skončí turnaj a přijedu domů, budeme doma s malým, i s pejskem a budeme tam všichni společně hospodařit jako malá rodina. Řekl bych, že v tu chvíli to stoprocentně začne," řekl novopečený otec, který by rád i pro svého syna vybojoval medaili. "Chtěl jsem jí hodně už před porodem, nevím, jestli to jde ještě víc," chechtal se. 

Debata expertů během souboje s Ruskem: Sborná zaslouženě vede, chybí nám pohyb, říká Ručinský
Video se připravuje ...

Z V VP PP P Skóre B
1. Rusko 7 7 0 0 0 36:7 21
2. Česko 7 6 0 0 1 39:14 18
3. Švédsko 7 5 0 0 2 41:21 15
4. Švýcarsko 7 4 0 0 3 27:14 12
5. Lotyšsko 7 3 0 0 4 21:20 9
6. Norsko 7 2 0 0 5 19:33 6
7. Itálie 7 0 1 0 6 5:48 2
8. Rakousko 7 0 0 1 6 9:40 1

Čeští hokejisté na mistrovství světa na Slovensku po dvou výhrách poprvé ztratili body, když v Bratislavě ve třetím vystoupení ve skupině B podlehli Rusku 0:3.
Čeští hokejisté na mistrovství světa na Slovensku po dvou výhrách poprvé ztratili body, když v Bratislavě ve třetím vystoupení ve skupině B podlehli Rusku 0:3.

Vstoupit do diskuse
0
Skupina B
Články odjinud