MS v hokeji 2019 | Největší šok MS. Stejně jsme sra**y, vřískali Britové po šílené záchraně | iSport.cz
21. května 2019 • 13:45

Největší šok MS. Stejně jsme sra**y, vřískali Britové po šílené záchraně

Autor: jab
TOP VIDEA
Trpišovský po prohře: Stancia by chtěl každý trenér. Odejde Stoch do Řecka? Trpišovský po prohře: Stancia by chtěl každý trenér. Odejde Stoch do Řecka?
INSIDER: Mají oslabené Češky šanci na medaili na ME v basketbalu? Kdo bude oporou? INSIDER: Mají oslabené Češky šanci na medaili na ME v basketbalu? Kdo bude oporou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zázrak na ledě! Dějiště? Lake Plac...pardon, Košice! Otloukánkovi z Velké Británie se v pondělí povedl neskutečný počin. Byť s Francií ztrácel už tři branky, utkání otočil k vítězství 4:3 v prodloužení a záchraně v elitní skupině MS. "Nikdy se nezdáváme, nikdy," ječel v euforii do mikrofonů novinářů obránce Ben O'Connor. Kromě famózního obratu zůstane 7740 fanouškům, kteří našli cestu do Steel Areny, v paměti i sveřepý pokřik, kterým Britové výhru oslavili. Slyšet ho královna Alžběta, mrkala by!"We're shit and we know we are," zpívali v radostném chumlu hokejisté Velké Británie. Pár minut předtím dramatické utkání proti Francouzům rozhodl v čase 62:03 útočník Ben Davies. Volný, a notně umírněný, překlad může znít: Jsme k ničemu, a víme to!

Totální rauš byl na místě, Britové poslali v posledním utkání skupiny A o patro níž favorizovanou Francii, která hrála elitní skupinu nepřetržitě od roku 2008. "Věděli jsme, že soupeř bojoval včera večer v těžkém zápase proti Finsku (0:3) a byl hodně unavený. Pohyb byl jednoznačně na naší straně. Snažili jsme se jít za naším snem. A víte co? Dokázali jsme to! Zasloužili jsme si výhru, jsme nováček a udrželi jsme se," radostně vyprávěl O'Connor.

Před prvním buly pondělního „bitvy o vše“ jeho partě věřil málokdo, skepse byla na místě. Britové do té doby na šampionátu šestkrát odjížděli z ledu vypráskáni a vstřelili jen pět branek. S Němci prohráli 1:3, s Kanadou 0:8, s Dánskem 0:9, proti USA se rvali, ale padli 3:6. Následovaly porážky proti Finsku 0:5 a se Slováky 1:7.

VIDEO: Podívejte se na vítězný gól Bena Daviese proti Francii

"Pokud jste nás viděli hrát na turnaji, tak víte, že se nikdy nevzdáváme. A důvodem, proč se nám to nakonec podařilo, je, že jsme nepřestali věřit. Těžké prohry nás nezlomily," jásal O'Connor, který se na obratu s Francií podílel třemi asistencemi a do té doby na šampionátu nebodoval.

Jak se zápas vyvíjel? Francie po zásahu Recha vedla ve 28. minutě 3:0, vše šlo podle plánu, ale Britové nerezignovali. Trenér Russell si vzal oddechový čas a jeho svěřencům se podařilo ještě ve druhé části zápas zdramatizovat. Nejprve snížil Dowd, jenž si poradil se samostatným nájezdem na brankáře Hardyho, a poté v čase 38:04 zadělal na drama čtvrtým gólem na šampionátu Hammond.

"Za stavu 0:3 jsme byli trochu frustrovaní, protože jsme cítili, že hrajeme dobře. Jen jsme potřebovali odstranit pár chyb. Víme, že máme tým, který je konkurenceschopný, takže jsme se snažili držet své hry a nakonec se nám to povedlo," popsal velký obrat Davies.

Hokejisté Velké Británie se radují z výhry 4:3 v prodloužení nad Francií, která jim zajistila účast v elitní skupině MS i pro příští šampionát.Hokejisté Velké Británie se radují z výhry 4:3 v prodloužení nad Francií, která jim zajistila účast v elitní skupině MS i pro příští šampionát.Foto Reuters

Sbohem elitní skupině dává i Rakousko

"Je to něco neuvěřitelného. Bownsy (brankář Bowns) předvedl několik neuvěřitelných zákroků a udržel nás v zápase. Jonno (zadák David Phillips) mi řekl, abych se předvedl. A kapitána musíte poslouchat. Navázal na sebe dva obránce a pak mi přihrál před branku, pro mě už to byla jednoduchá akce", popsal vítěznou trefu z prodloužení na 4:3 Davies.

 "Cítím se mizerně. Musíme se pokusit v příštím roce dostat zpět, tohle je pro francouzský hokej strašně špatně. Chtěli jsme se udržet, vedli jsme 3:0, ale najednou to bylo 3:3 a v prodloužení jsme prohráli. Takový hokej hrát nemůžeme...," litoval francouzský útočník Alexandre Texier.

Společně s Francií opustí elitní skupinu MS i hokejisté Rakouska, kteří ve skupině B získali jediný bod se skóre 9:40. O jejich sestupu rozhodl taktéž přímý souboj s nováčkem z Itálie, který Rakušané ztratili 3:4 v sedmé sérii nájezdů. Rakušanům nebylo nic platné, že Italy přestříleli za 65 minut hry 41:22, z toho v prodloužení 6:2. Jenže v cestě jim stál Andreas Bernard, který zaznamenal 38 zákroků.

"Je to něco neuvěřitelného. Tohle byl nejtěžší týden mého života; porážky 0:10, 0:8... Ale náš trenér brankářů, který mi jen říkal, že nemůžu chytit všechno, mi dodával sebedůvěru. Věděli jsme, že pro Rakušanům máme šanci. Byl to od nás skvělý týmový výkon," uzavřel spokojený Bernard.

Hokejisté Velké Británie otočili ve svém posledním zápase na mistrovství světa v Košicích souboj s Francií ze stavu 0:3 a po vítězství 4:3 v prodloužení se udrželi mezi elitou.
Hokejisté Velké Británie otočili ve svém posledním zápase na mistrovství světa v Košicích souboj s Francií ze stavu 0:3 a po vítězství 4:3 v prodloužení se udrželi mezi elitou.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud