Výběr Jakub Petra obhajuje ve Švýcarsku skvělé 4. místo z loňského šampionátu. Z elitní formace ve výběru do 18 let zůstal pouze Eduard Šalé, ten i jeho spoluhráči z první lajny loňského výběru do 18 let se mezitím blýskli 2. místem na šampionátu dvacítek. Prohlédněte si kompletní program MS v hokeji do 18 let, které od 20. dubna hostí Basilej a Porrentruy.
Program MS v hokeji do 18 let 2023
Datum a čas | Fáze | Zápas |
---|---|---|
ČT 20. 4. (14:30) | Skupina A | 🇨🇦 Kanada U18 - 🇸🇪 Švédsko U18 0:8 |
ČT 20. 4. (16:00) | Skupina B | 🇺🇸 USA U18 - 🇱🇻 Lotyšsko U18 7:1 |
ČT 20. 4. (18:30) | Skupina A | 🇨🇿 Česko U18 - 🇸🇰 Slovensko U18 2:3sn |
ČT 20. 4. (20:00) | Skupina B | 🇫🇮 Finsko U18 - 🇨🇭 Švýcarsko U18 4:2 |
PÁ 21. 4. (14:30) | Skupina A | 🇨🇦 Kanada U18 - 🇩🇪 Německo U18 8:0 |
PÁ 21. 4. (16:00) | Skupina B | 🇱🇻 Lotyšsko U18 - 🇫🇮 Finsko U18 2:5 |
PÁ 21. 4. (18:30) | Skupina A | 🇸🇰 Slovensko U18 - 🇸🇪 Švédsko U18 3:5 |
PÁ 21. 4. (20:00) | Skupina B | 🇳🇴 Norsko U18 - 🇨🇭 Švýcarsko U18 0:5 |
SO 22. 4. (17:00) | Skupina A | 🇩🇪 Německo U18 - 🇨🇿 Česko U18 1:7 |
SO 22. 4. (19:00) | Skupina B | 🇳🇴 Norsko U18 - 🇺🇸 USA U18 1:12 |
NE 23. 4. (13:00) | Skupina A | 🇸🇰 Slovensko U18 - 🇨🇦 Kanada U18 3:4 |
NE 23. 4. (15:00) | Skupina B | 🇨🇭 Švýcarsko U18 - 🇱🇻 Lotyšsko U18 5:1 |
NE 23. 4. (17:00) | Skupina A | 🇸🇪 Švédsko U18 - 🇨🇿 Česko U18 2:0 |
NE 23. 4. (19:00) | Skupina B | 🇺🇸 USA U18 - 🇫🇮 Finsko U18 8:4 |
PO 24. 4. (18:30) | Skupina A | 🇩🇪 Německo U18 - 🇸🇰 Slovensko U18 4:6 |
PO 24. 4. (20:00) | Skupina B | 🇱🇻 Lotyšsko U18 - 🇳🇴 Norsko U18 1:0 |
ÚT 25. 4. (14:30) | Skupina A | 🇸🇪 Švédsko U18 - 🇩🇪 Německo U18 3:0 |
ÚT 25. 4. (16:00) | Skupina B | 🇨🇭 Švýcarsko U18 - 🇺🇸 USA U18 0:10 |
ÚT 25. 4. (18:30) | Skupina A | 🇨🇿 Česko U18 - 🇨🇦 Kanada U18 3:8 |
ÚT 25. 4. (20:00) | Skupina B | 🇫🇮 Finsko U18 - 🇳🇴 Norsko U18 10:2 |
Program play off MS v hokeji do 18 let 2023
Datum a čas | Fáze | Zápas |
---|---|---|
ČT 27. 4. (12:30) | Čtvrtfinále | 🇺🇸 USA U18 - 🇨🇿 Česko U18 |
ČT 27. 4. (15:00) | Čtvrtfinále | 🇫🇮 Finsko U18 - 🇸🇰 Slovensko U18 |
ČT 27. 4. (17:30) | Čtvrtfinále | 🇨🇦 Kanada U18 - 🇨🇭 Švýcarsko U18 |
ČT 27. 4. (20:00) | Čtvrtfinále | 🇸🇪 Švédsko U18 - 🇱🇻 Lotyšsko U18 |
SO 29. 4. (15:00) | Semifinále | |
SO 29. 4. (19:00) | Semifinále | |
NE 30. 4. (15:00) | Zápas o bronz | |
NE 30. 4. (19:00) | Finále |
Skupiny MS v hokeji do 18 let 2023
Z pětičlenných skupin postupují do čtvrtfinále vždy čtyři nejlepší, které se utkají s týmy z druhé skupiny na základě tzv. křížového pravidla.
- Skupina A (Porrentruy): Česko, Kanada, Německo, Slovensko, Švédsko
- Skupina B (Basilej): Finsko, Lotyšsko, Norsko, Švýcarsko, USA
Česká nominace na MS v hokeji do 18 let 2023
Na poslední kemp před šampionátem ve Švýcarsku nominoval kouč Jakub Petr tuto sestavu. Konečná nominace na mistrovství světa bude oznámena po přátelském utkání s Lotyšskem 15. dubna.
Brankáři | Jan Kavan (Kometa Brno), Adam Dybal (Karlovy Vary), Michael Hrabal (Omaha, USHL). |
Obránci | Jakub Dvořák (Liberec), Adam Hamrla (Zlín), Matteo Kočí (Karlovy Vary), Martin Matějíček (Jihlava), Josef Eichler, Adam Jiříček, Jan Skok (všichni Plzeň), Vojtěch Vochvest (Mladá Boleslav), Dominik Badinka (Jokerit Helsinky, Finsko), Vojtěch Husinecký (Calgary, WHL). |
Útočníci | Lukáš Heš (Zlín), Eduard Šalé (Kometa Brno), Matyáš Adámek, Adam Csabi(oba Karlovy Vary), Tomáš Holčák (JYP Jyväskylä, Finsko), Jan Kučera (Plzeň), Vojtěch Hradec (Mladá Boleslav), Andrej Fábry (Sparta Praha), Miroslav Holinka (Třinec), Adam Jecho (Tappara Tampere, Finsko), Dominik Petr (Lukko Rauma, Finsko), Jakub Štancl (Växjö, Švédsko), Jiří Felcman (Langnau, Švýcarsko), Maxim Vehovský (Vítkovice), Pavel Šimek (Saint John, QMJHL), Adam Židlický (Missisauga, OHL). |
Vítězové a historie MS v hokeji do 18 let
Čeští hokejisté do 18 let získali od zavedení MS v roce 1999 čtyři cenné kovy - v letech 2002, 2004 a 2006 bronz, naposledy pak v roce 2014 stříbro, Jakub Vrána si pak ze šampionátu ve Finsku odvezl cenu pro nejlepšího střelce. Na posledním šampionátu v roce 2019 skončili Češi šestí.
Ročník | 1. místo | 2. místo | 3. místo |
1999 - Německo (Füssen, Kaufbeuren) | Finsko | Švédsko | Slovensko |
2000 - Švýcarsko (Kloten, Weinfelden) | Finsko | Rusko | Švédsko |
2001 - Finsko (Heinola, Lahti, Helsinky) | Rusko | Švýcarsko | Finsko |
2002 - Slovensko (Trnava, Piešťany) | USA | Rusko | Česko |
2003 - Rusko (Jaroslavl) | Kanada | Slovensko | Rusko |
2004 - Bělorusko (Minsk) | Rusko | USA | Česko |
2005 - ČR (Plzeň, České Budějovice) | USA | Kanada | Švédsko |
2006 - Švédsko (Ängelholm, Halmstadt) | USA | Finsko | Česko |
2007 - Finsko (Tampere, Rauma) | Rusko | USA | Švédsko |
2008 - Rusko (Kazaň) | Kanada | Rusko | USA |
2009 - USA (Fargo, Moorhead) | USA | Rusko | Finsko |
2010 - Bělorusko (Minsk, Bobrujsk) | USA | Švédsko | Finsko |
2011 - Německo (Crimmitschau, Drážďany) | USA | Švédsko | Rusko |
2012 - ČR (Brno, Znojmo, Břeclav) | USA | Švédsko | Kanada |
2013 - Rusko (Soči) | Kanada | USA | Finsko |
2014 - Finsko (Lappeenranta, Imatra) | USA | Česko | Kanada |
2015 - Švýcarsko (Zug, Lucern) | USA | Finsko | Kanada |
2016 - USA (Grand Forks) | Finsko | Švédsko | USA |
2017 - Slovensko (Poprad, Spišská Nová Ves) | USA | Finsko | Rusko |
2018 - Rusko (Čeljabinsk, Magnitogorsk) | Finsko | USA | Švédsko |
2019 - Švédsko (Örnsköldsvik, Umea) | Švédsko | Rusko | USA |
2020 - šampionát se nekonal kvůli koronavirové pandemii | |||
2021 - USA (Frisco a Plano) | Kanada | Rusko | Švédsko |
2022 - Německo (Landshut a Kaufbeuren) | Švédsko | USA | Finsko |