DENÍK Z OH V NAGANU: Co se stalo 13. února 1998? | iSport.cz
13. února 2013 • 00:05

DENÍK Z OH V NAGANU: Co se stalo 13. února 1998?

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
České Budějovice - Baník: Smola zužitkoval sólo a pojistil vedení Ostravy! 2:0 pro hosty
Pokorný chválil Kometu: Přiblížili jsme se hře play off
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na olympijském turnaji v Naganu přišel 13. února 1998 českém týmu jako první do cesty tým Finska. Co se ještě stalo přesně před 15 lety v den prvního vítězství na cestě za zlatým snem?Hokejový turnaj

Po soustředěném výkonu čeští hokejisté porazili Finsko 3:0. Výrazným vítězstvím vstoupili do bojů ve skupině také Rusové, kteří přestříleli Kazachstán 9:2.

První gól pozdějších vítězů olympijského turnaje byl ve druhé třetině připsán Pavlu Paterovi, jeho střelu si ale srazil do vlastní sítě zmatený obránce Grönman. V závěrečné části zvyšoval Robert Reichel a kapitán Vladimír Růžička.

Tři minuty před koncem první třetiny odstoupil ze hry Jaromír Jágr. Obavy z problémů s třísly se ukázaly jako liché – velká hvězda českého týmu potřebovala jen přebrousit brusle. Ve třetí třetině si Jágr připsal první bod do kanadského bodování při nahrávce na Růžičkův gól.

Další olympijské dění

Běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová získala bronz ve stíhacím závodě na 10 km v Hakubě. Byla to její druhá medaile.

Kanadský snowboardista Ross Rebagliati strávil 10 minut u výslechu na policii. Původně byl zlatý medailista diskvalifikován kvůli požití marihuany, výsledek šetření ho však očistil.

Po souboji s Romanem Hamrlíkem padá k zemi Ville Peltonen.
Po souboji s Romanem Hamrlíkem padá k zemi Ville Peltonen.

 

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud