Naganské oslavy proběhnou bez zlatého střelce Svobody | iSport.cz
Miroslav Horák
21. února 2013 • 18:09

Naganské oslavy proběhnou bez zlatého střelce Svobody

TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sobotní oslavy 15. narozenin zlatého Nagana se musí obejít bez Petra Svobody, autor jediné finálové trefy olympijského turnaje století se na poslední chvíli omluvil. „S Petrem jsem mluvil, ve středu cestu zrušil,“ potvrdil Robert Lang. Vedle Svobody, jenž žije v Montrealu, nedorazí stále aktivní hráči NHL Jaromír Jágr, Milan Hejduk a Roman Hamrlík, volno nemá ani Jiří Dopita z prvoligové Olomouce.Naganští hrdinové se v sobotu nejprve vydají k hrobu Ivana Hlinky na pražských Olšanech, poté vyrazí do holešovického Veletržního paláce na vernisáž fotografií z naganských Her. Setkání zakončí párty pro pozvané hosty.

„Už se moc těším,“ vzkazuje do telefonu Robert Lang, jenž to má ze všech aktérů nejdál, do Prahy přiletí až ze San Franciska, kde žije s rodinou.

Dvaačtyřicetiletý Lang souhlasil s návštěvou Česka hned poté, co vyšlo najevo, že se vzpomínka na Nagano uskuteční. A v posledních dnech řešil detaily hlavně s kamarádem Martinem Ručinským, s nímž je v častém kontaktu.

Robert Lang se raduje v dresu národního týmu, teď přijede oslavit výročí zlatého NaganaRobert Lang se raduje v dresu národního týmu, teď přijede oslavit výročí zlatého NaganaFoto Michal Beránek (Sport)

„Ve středu jsem mluvil s Růčou, co a jak. Je hezký, že se tahle akce vymyslela. Potkáme se po letech, zase si o Naganu popovídáme s odstupem času, bude to fantastický. Když máte oslavu pět let po olympiádě, všechno je ještě moc živý, nemáte nad tím potřebný nadhled. Patnáct let po triumfu je tak akorát,“ myslí si trojnásobný olympijský medailista a mistr světa z Vídně 1996.

Že proteče pár litrů alkoholu, o tom Lang nepochybuje. „Do určitý míry to může být podobné jako naše tehdejší cesta letadlem z Tokia do Prahy,“ usmívá se bývalý útočník při vzpomínce na bujaré oslavy na palubě. „Se spoustou kluků jsem se neviděl léta, určitě si budeme mít co říct,“ je si jistý Robert Lang.

Oslava po příletu z Nagana na Staroměstském náměstí: Robert Reichel (vlevo) bouchá šampaňské s Robertem Langem
Oslava po příletu z Nagana na Staroměstském náměstí: Robert Reichel (vlevo) bouchá šampaňské s Robertem Langem

Rozhovor s Robertem Langem čtěte v pátečním vydání deníku Sport

Témata:  sport, hokej, nagano, lang
 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud