Finsko - Rusko 3:0. Seveřané vynulovali sbornou, rozhodli do sedmé minuty | iSport.cz
6. února 2020 • 22:36

Finsko - Rusko 3:0. Seveřané vynulovali sbornou, rozhodli do sedmé minuty

Finský útočník Teemu Pulkkinen se raduje z gólu
KARLOS SHOW: O hokejových b(p)itkách a síle mysli. Kouč Jelínek vs. nevěřící Vémola
Kladno - Sparta: Je vyrovnáno! Buchtele po skvělé přihrávce uklidil puk za Godlu, 1:1

Hokejisté Finska vstoupili do Švédských her doma v Helsinkách výhrou nad Ruskem 3:0. Úřadující mistři světa vstřelili všechny branky už do sedmé minuty. Prosadili se Teemu Pulkkinen, Julius Nättinen a Julius Junttila. Ve svém třetím utkání v reprezentačním dresu udržel poprvé čisté konto Frans Tuohimaa.

Rusové nastoupili s devíti debutanty - brankářem Timurem Biljalovem, obránci Alexandrem Romanovem, Danilou Galeňjukem a útočníky Kirillem Marčenkem, Ivanem Morozovem, Vasilijem Podkolzinem, Alexandrem Šarovem, Arťomem Galimovem a Ivanem Igumnovem. V týmu Suomi si odbyli premiéru útočníci Jere Innala, Matias Maccelli a Lauri Pajuniemi.

Domácí se ujali vedení už po 32 sekundách, kdy napřáhl za pravým kruhem Pulkkinen a překonal debutujícího Biljalova. V šesté minutě se dostal do úniku Nättinen a prostřeli gólmana Kazaně mezi betony. Za dalších 71 sekund tečoval střelu Vittasmäkiho Junttila a Biljalova vystřídal Samonov.

Sborná přečkala po polovině úvodní části oslabení při Svetlakovově trestu, ale před první pauzou ani po ní nevyužila přesilovky po vyloučeních Pulkkinena a Lehteräho. Stav se neměnili ani při dvou přesilovkách Finů při pobytu Děnisenka a Galimova na trestné lavici. Skóre se už nezměnilo ani v závěrečném dějství. Rusové se neprosadili ani ve dvou početních výhodách, Finové hráli ještě jednu.

Hosté:

Domácí: Tuohimaa (Lehtinen) – Koivisto, Melart (A), Eronen, Vittasmaki, Honka, Parikka, Nikkila, Seppala – Pulkkinen, Lehtera (A), Nattinen – Karjalainen, Ruotsalainen, Junttila – Macceli, Tyrvainen, Sallinen (C) – Mustonen, Lajunen, Innala – Pajuniemi

Hosté: Biljalov (7. Samonov) – Mironov, Dronov, Galenjuk, Rafikov (A), Kišelevič (C), Romanov, Ljamkin, Sergejev – Zernov, Švec-Rogovoj, Golyšev (A) – Marčenko, Morozov, Podkolzin – Šarov, Světlakov, Mamin – Denisenko, Galimov, Kajumov – Igumnov

Hradil R. (Cze) – Hodek P. (Cze)

Helsinki Ice Hall, Helsinky

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.