Třetí výhra a postup do čtvrtfinále. Češky na MS srazily i Japonsko

Autor: ČTK, adl
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

České hokejistky vyhrály na mistrovství světa v Calgary nad Japonskem 4:0, zůstávají i po třetím duelu bez ztráty bodu a zajistily si účast ve čtvrtfinále. O první pozici v základní skupině B budou hrát svěřenkyně trenéra Tomáše Paciny proti Německu o půlnoci ze středy na čtvrtek SELČ.

Gólem a asistencí pomohla k vítězství Noemi Neubauerová a čisté konto udržela díky 24 úspěšným zákrokům Klára Peslarová.

Vedení proti Japonsku, které nastoupilo po úvodní výhře nad Dánskem 1:0 teprve ke druhému duelu na turnaji, se ujal český výběr v 9. minutě. Neubauerová po průniku po pravé straně našla Dominiku Láskovou, která se prosadila v tísni na brankovišti.

České reprezentantky si v Calgary poradily už se třetím soupeřem

V čase 23:02 našla po objetí branky šikovně Tereza Vanišová Neubaurovou, která zamířila do odkryté branky a zvýšila na 2:0. V 32. minutě v přesilové hře tečovala střelu Venduly Přibylové Alena Mills a po hattricku z prvního utkání proti Dánsku si čtvrtou trefou na turnaji upevnila vedení v tabulce střelkyň.

Po 77 sekundách závěrečného dějství dovršila výsledek Kateřina Mrázová, která si vychutnala brankářku Nanu Fudžimotovou blafákem do bekhendu.

Mistrovství světa hokejistek v Calgary:

Skupina B:

ČR - Japonsko 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Lásková (Neubauerová, Křížová), 24. Neubauerová (Vanišová), 32. Mills (Přibylová), 42. Mrázová (Mlýnková). Rozhodčí: Nearyová (Kan.), Welterová (USA) – Mochovová (Rus.), Toddová (Kan.). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Bez diváků.

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.