Český hokej opouští jeho mocný šéf. Charouz naráz končí! | iSport.cz
28. června 2012 • 09:35

Český hokej opouští jeho mocný šéf. Charouz naráz končí!

Antonín Charouz, dlouhá léta jeden z nejmocnějších mužů v českém hokeji, opouští scénu
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úřad nejmocnějšího muže českého hokeje je volný. Antonín Charouz, dlouhé roky nejvlivnější osoba v tuzemsku velmi úspěšného sportu, opouští scénu. „Jsem vším tím děním unavený,“ tvrdí člověk, jenž za svou bezmála 20letou hokejovou éru obchodoval s miliardami korun.Jde o podobně překvapivou zprávu, jako kdyby Miroslav Pelta naráz opustil fotbalové jeviště. Zkrátka, končí velký šéf. A své místo přenechává jiným.

Značná část Charouzova vlivu se nyní přesouvá na bedra firmy ČKD Group a dalším švýcarsko-ruským podnikatelům, kteří vstoupili majetkově do pražské Sparty, HC Lev i do firmy BPA, jež extralize a svazu dlouhodobě zajišťuje přísun životadárných financí.

„Je to pravda,“ reagoval včera Charouz na informace deníku Sport. S tím, že své nečekané kroky vysvětlí až časem. „Víc ze mě teď nedostanete.“ Odchod z první linie Antonín Charouz oficiálně oznámil na pondělní valné hromadě Asociace profesionálních klubů.

„Dnes jsem tady naposledy,“ prohodil před ostatními představiteli extraligových zástupců. „Ano, to souhlasí. Má to strašně moc souvislostí. Jsem vším tím děním unavený,“ připojil ještě pro Sport a rozloučil se.

I z toho důvodu, že mu na vybavování nezbýval čas. Ten mu vyplňovaly motoristické závody. Což je symbolické, neboť 57letý podnikatel se v oblasti sportu míní naplno věnovat už pouze „benzinovým“ odvětvím.

Co to pro český hokej znamená? Nastal velký třesk. Na první pohled se nic moc nepozná, nicméně mapa vztahů v hokejovém zákulisí se v těchto dnech začíná výrazně obměňovat. Do této doby vždy platilo: co si umanul Antonín Charouz, to platilo. A málokdo jeho vize dokázal nabourat.

Co Antonína Charouze ke konci v českém hokeji vedlo? Jaký vliv si ponechal ve Spartě? Velké téma čtěte ve čtvrtečním Sportu

 
47. kolo
Články odjinud


Články odjinud