Kometa se vyhoupla na špici tabulky, Třinec rozstřílel Budějovice

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

SOUHRN | Kanonádu Třince, třetí vítězství po nájezdech pro litvínovské hokejisty, první domácí výhru Pardubic v předehrávce 35. kola, ale i přerušení vítězné jízdy hvězdného Kladna přinesly páteční extraligové zápasy.

Z mely před brankářem Málkem vzešel gól na 2:0

V atraktivní hokejové podívané prohrálo v 9. kole extraligy Kladno po šesti výhrách v řadě na ledě Zlína 2:3. Domácí dokázali uhlídat největší kladenské hvězdy hrající v NHL - již druhé utkání Rytířů po sobě se do statistik nezapsala ani jedna z nich.

PSG Zlín - Rytíři Kladno 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Honejsek (Čajánek, Holík), 36. Leška (Balaštík, Hamrlík), 46. Horák (Holík) - 10. Valský (Dragoun, Kuchler), 49. Patera (Hlaváč). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5, navíc Patera (Kladno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7000 (vyprodáno).
Zlín: Horčička - Zámorský, Řezníček, Hamrlík, Linhart, Matějíček, Horák - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Z. Okál, Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Macholda, Mocek, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Eberle - Valský, Melka, Kuchler. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Hokejisté Plzně v 9. kole porazili v prodloužení Chomutov 2:1 a vyhráli tak už čtvrté z pěti domácích utkání. Už po 24 vteřinách sice Tomáš Vlasák otevřel skóre, ale v 18. minutě vyrovnal Michael Frolík a v základní hrací době už díky vynikajícím výkonům obou brankářů gól nepadl. Druhý bod následně zajistil domácím ve čtvrté minutě prodloužení jejich jediný dnešní střelec Vlasák.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Vlasák (Gulaš, Martin Straka), 64. Vlasák (Ševc, Martin Straka) - 18. Michael Frolík (Rýgl, Hřebejk). Rozhodčí: Sjoqvist (Švéd.), Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:8. Bez využití. Diváci: 5210.
Plzeň: Rask - Slovák, Jiří Hanzlík, Ševc, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre, od 43. navíc Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Balej, Havlíček, Dvořák - Petruška, Pitule, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Lučka, Bartejs, Rutta, Macháček - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Duda, M. Procházka - Důras, Sikora, Hromas - Lušňák, Zálešák, Hafenrichter. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.

Hokejisté Litvínova s uzdraveným navrátilcem Martinem Ručinským v sestavě porazili v 9. extraligovém kole Liberec 3:2 po samostatných nájezdech. Domácí si tak připsali třetí "penaltové" vítězství během šesti dnů, o němž rozhodl útočník Viktor Hübl.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Posmyk (Hübl, Ručinský), 42. Martynek, rozhodující sam. nájezd Hübl - 31. Bárta (Urban, Derner), 33. P. Nedvěd (Dušek, Havíř). Rozhodčí: Lacina, Hodek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 4495.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, K. Černý, Stříteský, Gula, Sklenička, Martinka - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Baláž, Ručinský - Martin Frolík, Rapáč, R. Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Liberec: Pinc - Šmíd, Havíř, Čakajík, Výtisk, Čutta, Derner - Bulíř, P. Nedvěd, Dušek - Kudrna, Víšek, R. Vlach - Urban, Špaček, Filippi - L. Krejčík, Galamboš, Kica - od 21. navíc Bárta. Trenéři: M. Jelínek a Pešán.

Hokejisté Komety Brno zvítězili v 9. extraligovém kole na ledě Karlových Varů 4:3 v prodloužení díky trefě Jana Hrušky ze začínající 62. minuty. Finalista minulé sezony tak zůstává posledním týmem soutěže bez porážky v základní hrací době a dostal se do čela průběžné tabulky.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 3:4 v prodl. (0:0, 2:3, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Kumstát (Pech), 34. Skladaný (J. Doležal ml., Pohl), 56. Zaťovič (D. Nosek, D. Kohn) - 31. Valábik (J. Hruška, Zohorna), 35. Jakub Svoboda (Zohorna), 37. Dočekal (Koreis), 62. J. Hruška. Rozhodčí: Souček, Svoboda - Ondráček, Pouzar. Vyloučení: 5:9, navíc Gulaši a Skuhravý (oba K. Vary) oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3312.
Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Kloz, D. Kohn, D. Nosek, Gřegořek, J. Látal, Gulaši, Prošek - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal ml. - Klíma, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.
Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, M. Hruška, Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík - M. Hořava, L. Čermák, Dlouhý - H. Zohorna, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, Erat - Koreis, Dočekal, Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Hokejisté Pardubic porazili v předehrávce 35. kola hokejové extraligy Vítkovice 3:1 a poprvé v sezoně uspěli v domácím prostředí. Úřadující mistr, který před svými fanoušky nezvládl předešlé čtyři duely, rozhodl o zisku tří bodů dvěma góly vstřelenými ve 33. minutě. V sestavě Východočechů se poprvé objevila posila ze zámořské NHL, útočník Bostonu David Krejčí.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Vítkovice Steel 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 33. Cetkovský (V. Kočí, Beech), 33. Benák (Semorád), 48. Somík (T. Zohorna) - 45. R. Hruška (Ujčík). Rozhodčí: Minář, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 7590.
Pardubice: Salfický - Benák, Kolář, Píša, V. Kočí, Kindl, Ďaloga, Vašíček - Hemský, Krejčí, Starý - Bartek, Kousal, Somík - Brendl, Beech, Cetkovský - Semorád, T. Nosek, T. Zohorna. Trenéři: Hynek a Lubina.
Vítkovice: Málek - R. Polák, Malík, Barinka, Voráček, Sloboda, Rehák, Sedlák - Huna, Burger, Szturc - Ujčík, R. Hruška, Svačina - Šedivý, Roman, Klimek - M. Hlinka, Kolouch, T. Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

Hattrickem a dvěma přihrávkami dovedl útočník Martin Růžička hokejisty Třince v 9. kole extraligy k jednoznačné výhře 5:0 nad Českými Budějovicemi. Útočník Ocelářů prodloužil svoji oslnivou bilanci a skóroval zatím v každém kole. Jihočeši naopak po matném výkonu počtvrté v řadě vůbec nebodovali.

HC Oceláři Třinec - HC Mountfield České Budějovice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Zíb (M. Růžička), 12. Peterek (M. Růžička, Adamský), 34. M. Růžička (Polanský, D. Květoň), 47. M. Růžička (Roth, Galvas), 51. M. Růžička (Bonk). Rozhodčí: Hribik, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Diváci: 3197.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Adamský, Peterek, D. Květoň - Klimenta, Polanský, Rákos. Trenéři: Turek a Janků.
České Budějovice: Kantor - Martínek, Vydarený, Ptáček, Jank, Kolarz, Vráblík, od 21. navíc Prokop - Šimánek, Mertl, Kotalík - Dej, Knotek, Podlešák - Soudek, Suja, Červený - Polodna, Švihálek, Marek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.