1000 KOL EXTRALIGY: V nejdelší sérii nájezdů kraloval náhradník | iSport.cz
19. prosince 2012 • 05:05

1000 KOL EXTRALIGY: V nejdelší sérii nájezdů kraloval náhradník

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Róbert Petrovický proměnil v utkání proti Třinci svůj nájezd, po 11 sériích bylo konečně rozhodnuto.
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Kdo urve čtvrté místo? Zaútočí Kozák v Edenu na korunu střelců?
Hancko? Tolik se mi nelíbí, řekl Chovanec. O stoperovi mám jinou představu
VŠECHNA VIDEA ZDE

2. UDÁLOST | To byl pořádný maratón! Nikdy v historii extraligy se nečekalo na konečný výsledek při samostatných nájezdech tak dlouho jako při moravskoslezském derby před čtyřmi lety.V sezoně 2008/09 hokejisté vedoucích Vítkovic porazili hostující Třinec až v jedenácté sérii. Ukončit zápas se podařilo až domácímu Róbertu Petrovickému. Výjimečná koncovka zápasu se zaslouženě dostala do výběru 20 událostí v anketě iSport.cz a hokej.cz u příležitosti 1000 odehraných kol hokejové extraligy.

Na straně domácích chytal penalty mladý Jakub Štěpánek a lapil 10 nájezdů, v třinecké kleci stál zkušený Martin Vojtek, který byl úspěšný v devíti případech. Přitom Štěpánek přitom nastoupil na led ze střídačky. 65 minut seděl na střídačce a mrznul pod dekou. Na nájezdy jej trenér poslal tehdejší vítkovický kouč Alois Hadamczik do brány místo Marka Pince. A Štěpánek z jedenácti třineckých pokusů pustil pouze střelu Vojtěcha Poláka!

Také Robert Petrovický si na nájezdy příliš netroufal. Na střídačce se při nájezdech vyloženě krčil. „Byl tam schovaný a Šimon mi najednou říká, abych ho vytáhnul za uši,“ popsal klíčový moment Hadamczik. Jeho záměr vyšel. A jak Petrovický popsal poslední momenty před rozhodujícím momentem zápasu? „Slyšel jsem Lojzu, jak na mě křičí – zakruť těmi širokými rameny, Robo! Dostaň ho do pohybu! A vyšlo to.“

Zítra: Nejdelší bodová série

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud