27. prosince 2013 • 08:20

Zkušený rybář Bednář si štědrovečerního kapra sám chytil

Autor: zej
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Čeští kouči by měli být jako Priske, říká Čech. Další práce? Baví mě trénování
SESTŘIH: Kanada - Slovensko 6:3. Hladký postup favorita, Kanaďané v semifinále podeváté v řadě
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je vášnivým střelcem. Nejen na ledě, díky čemuž se včera prostřílel do Klubu hokejových střelců deníku Sport, ale i v lese. Slávistický útočník Jaroslav Bednář má ale vedle myslivosti další zálibu – rybaření.A právě tento koníček mu zajistil i prvotřídní štědrovečerní menu. Servírovaného kapra sám chytil.

„Jako každý rok. Zatím jsem měl štěstí, že to vždycky klaplo,“ usmívá se kanonýr, který se stal 65. členem Klubu střelců.Kapr na štědrovečerním stole u Bednářů nemohl chybět. I tentokrát ho ze Slapské přehrady vylovila jedna z největších hvězd hokejové extraligy.

„Zatím jsem měl vždycky to štěstí, že to vyšlo. Každý rok máme nejen kapra, ale i candáta. Takže sladkovodní klasiku,“ říká Bednář, jenž má na Slapech chalupu a pravidelně se tam vydává rybařit.

SESTŘIH: 32. kolo hokejové extraligy, Slavia - Chomutov 3:1
Video se připravuje ...

Tohle o něm všichni dobře ví. Proto se pravidelně před Vánoci ozývají známí a kamarádi s prosbou: „Nemohl bys nám taky chytit nějakého kapra?“ Bednář rád vyhoví. Ale pozor. Zase to není tak, že by z vody tahal tuny ryb...

„Když si někdo řekne, rád mu chytím a rozdělím se. Ale zase ne, že bych jich pytloval z vody moc. To by jich tam za chvíli moc nezbylo. Takových pytláků máme na Slapech až dost. Ale já to nedělám,“ vysvětluje náruživý rybář, jenž většinu chycených ryb zase pouští zpátky do vody.

Na vánočním kapru si vždycky s celou rodinou pochutnají. „Z té slapské vody u skal jsou kapři jiní, než když se vyloví někde z bahna. Když se živí mušlemi a škeblemi, mají jiné maso. To je pak krásně červené jako u lososa. Moc jsme si pochutnali,“ přiznal Bednář.

O Vánocích se ale ládoval i sladkým. Proto je rád, že už zase začala extraliga. „Toho žraní vánoček, salátů a jednohubek už bylo dost,“ pobaveně vykládal po včerejším vítězství 3:1 nad Chomutovem, k němuž přispěl i jedním gólem. Právě díky němu se dostal do Klubu střelců. Vstupenku do něj zaručuje 250 gólů v lize a v reprezentaci.

MATCH OVERVIEW LEGACY
26. 12. • 15:00
HC Slavia Praha
HC Slavia Praha
3:1
ONLINE
26. prosince
15:00
Piráti Chomutov
Piráti Chomutov
Góly

Domácí: 13:25. Tomica, 19:38. Klhůfek, 34:12. Bednář

Hosté: 17:03. Straka

Sestavy

Domácí: Furch – Holub, Kadlec, Wharton, Kolařík, Štich, Valach, Šenkeřík – Krenželok, Petrovický, Bednář – Tomica, V. Růžička, Žejdl – Sklenář, Jelínek, Skokan – J. Doležal, Klhůfek

Hosté: M. Růžička – Půlpán, Novák, Krstev, Rutta, Prošek, Mrázek, Bartejs – Hřebejk, Gajovský, Hruška – Kubinčák, Straka, Bomersback – Šagát, Svoboda, Račuk – Kůs, Hlava

Rozhodčí

Hodek, Fraňo – Frodl, Charvát

Stadion

Návštěva

3 280 diváků

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
Finále
Články odjinud


Články odjinud