Disciplinárka trestala simulanty. Káňa s Okálem dostali pokutu | iSport.cz
18. listopadu 2014 • 09:37

Disciplinárka trestala simulanty. Káňa s Okálem dostali pokutu

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Káňa nasimuloval pád, dostal za to pokutu
TOP VIDEA
Slavia - Slovácko: Malínský předložil míč Kuchtovi, ten doklepává do sítě! Ale pískán ofsajd
Teplice - Baník: Fillo si srazil rohový kop do vlastní sítě, 2:1 pro Skláře!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejoví útočníci Jan Káňa z Vítkovic a zlínský Zdeněk Okál dostali od disciplinární komise extraligy pokuty za nafilmované pády. Oba přijdou o deset procent platu. ČTK o tom informoval tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.Káňa nafilmoval pád v nedělním zápase 21. kola na ledě Olomouce. Ve 38. minutě využil kontaktu s Tomášem Houdkem, který byl vyloučen zároveň s ním za nedovolené bránění.

"Hráči (Káňovi) nejdříve v předbrankovém prostoru nedovoleně bránil v pohybu protihráč Tomáš Houdek. Potom, co od nedovoleného bránění upustil, hráč využil předchozího kontaktu k tomu, aby se pádem na ledovou plochu pokusil ovlivnit úsudek rozhodčích a získat výhodu pro vlastní mužstvo," uvedl předseda disciplinární komise Karel Holý.

Za prohřešek v nedělním zápase byl potrestán i Okál, který se na ledě pražské Sparty pokusil profitovat z kontaktu s Janem Buchtelem. "Ve chvíli, kdy se mu naskytla možnost samostatného nájezdu na branku, která byla zmařena zákrokem Jana Buchteleho, se hráč ve snaze ovlivnit úsudek rozhodčích a získat výhodu pro vlastní mužstvo dopustil zřetelného zvýraznění pádu na ledovou plochu," uvedl Holý k momentu ze 46. minuty, po kterém byli vyloučeni oba hráči.

 

 

Vstoupit do diskuse
0
3.kolo
Články odjinud


Články odjinud