28. října 2014 • 11:29

Simulace! Liberecký Kajínek dostal pokutu za nafilmovaný pád

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejový obránce David Kajínek z Liberce dostal od disciplinární komise extraligy pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu za nafilmovaný pád v nedělním zápase Bílých Tygrů na ledě Hradce Králové. O rozhodnutí předsedy komise Karla Holého informoval tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Kajínek nafilmoval pád na začátku třetí třetiny zápasu 16. kola extraligy, který Hradec Králové nakonec vyhrál 3:1. Rozhodčí Vladimír Pešina a Jan Hribik jej vyloučili na dvě minuty, stejně jako domácího útočníka Jaroslava Kudrnu za hákování.

"David Kajínek se dostal do kontaktu s holí protihráče Jaroslava Kudrny, přičemž se ve snaze ovlivnit úsudek rozhodčích a získat výhodu pro své mužstvo dopustil zřetelného zvýraznění pádu vykopnutím obou nohou," uvedl Holý k momentu ve 42. minutě, kdy hrál domácí Mountfield přesilovou hru.

SESTŘIH: 16. kolo extraligy, Hradec Králové - Liberec 3:1