20. února 2015 • 21:43

Lašák chyboval. Trefil spoluhráče do brusle a dostal vlastní gól

Autor: tej
0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Liberecký brankář Ján Lašák téměř po měsíci znovu předvedl velkou hrubku. Ve 40. minutě utkání proti Spartě totiž do té doby výborný Lašák na brankovišti špatně rozehrál kotouč a trefil jím do brusle před sebou stojícího spoluhráče Šimka. Od toho se puk odrazil do brány. Gól byl připsán navrátilci do sestavy Danielu Přibylovi.

Hosté: 33:35. Hlinka, 39:46. Přibyl

Domácí: Lašák (Vaněček) – Šimek, Gřegořek, Derner, Plutnar, Ulrych, Vitásek, Výtisk "C" – Bulíř, Vampola, Bulík – Valský, Filippi, Urban – Balaštík, Jelínek, Krenželok – Hrníčko, Vlach, Bakoš.

Hosté: Janus (od 37. Novotný) – Piskáček, Polášek, Ďaloga, Mikuš, Eminger, Barinka, Hrbas – Vondrka, Hlinka, Klimek – Forman, Přibyl, Buchtele – Kumstát, Pech, Rolinek "C" – Černoch, Cingel, Sabolič.

Pešina, Horák – Lhotský, Svoboda.

Home Credit Arena, Liberec.

5 894 diváků

Před měsícem namazal na hůl slávistovi, který svou šanci nevyužil, nyní podobnou hrubku předvedl i proti druhému pražskému celku. Ján Lašák ve 40. minutě utkání za stavu 4:1 špatně rozehrál od svého brankoviště a nechtěně trefil pukem svého parťáka Šimka. Od toho se odrazil rovnou do liberecké brány.

"Ten gól byl šťastný. Šel jsem napadat a domácí brankář špatně rozehrál a přede mnou už byla pouze odkrytá branka," popsal Daniel Přibyl.

Lašák chyboval v rozehrávce a dostal vlastní gól

Smolný gól však Bílé tygry mrzet nemusel. Utkání dokázali udržet do vítězného konce a nakonec vyhráli 5:2. Na desátou Mladou Boleslav a tím pádem i jistotu předkola play off ztrácí Liberec už jen 4 body.

SESTŘIH: 48. kolo extraligy, Liberec - Sparta 5:2