Plutnar vrazil do Pöpperleho, brankář zuřil: Cílený útok na hlavu

Autor: asu
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

O emoce nebylo nouze. Ještě aby jo, když se střetli dva velcí rivalové a poslední extraligoví finalisté. Ale tohle už bylo přes čáru, myslí si brankář Sparty Tomáš Pöpperle. Ve třetí třetině jej vytočila srážka s loktem libereckého Michala Plutnara, po níž se skácel k ledu. „Dostal jsem loket, byl to cílený útok na hlavu,“ zlobil se Pöpperle.

Zprvu nenápadná srážka vyvolala docela dost emocí, hlavně brankář Sparty Tomáš Pöpperle se po zápase hodně zlobil. Má za to, že jej liberecký Michal Plutnar úmyslně napálil loktem do hlavy.

Liberec - Sparta: Michal Plutnar se srazil s Tomášem Pöpperlem

„Rozhodčí říkal, že to viděl. A nevyloučil to. Myslím, že to byl cílený útok na hlavu, tohle k hokeji nepatří,“ zlobil se Pöpperle po šlágru třetího kola extraligy, souboji dvou posledních finalistů, který vyhrála v Liberci Sparta i díky jeho skvělému výkonu 3:2.

S Plutnarem se srazil v průběhu třetí třetiny. Liberecký obránce dojížděl nahozený puk a cestou kolem brankáře nenápadně vymrštil loket směrem k jeho hlavě. Pöpperle se sesypal k ledu, viditelně otřesený byl i několik vteřin poté během přesilové hry.

„Ještě se na to podívám ze záznamu, ale podle mě to bylo jasné,“ říkal Pöpperle po zápase přesvědčený o tom, že jej Bílý Tygr napadl vědomě a úmyslně.

Hosté: 06:16. Čajkovský, 21:48. Kumstát, 38:09. Klimek

Domácí: Lašák (Will) – Ševc, R. Šimek, Derner, Mojžíš, Jánošík, Vitásek, Plutnar – Svačina, Bulíř, Radivojevič – Bartovič, Jelínek, L. Krenželok – J. Stránský, Bližňák, Lakatoš – Špaček, Mikyska, Vlach

Hosté: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Čajkovský, Barinka, Eminger, Švrček, Kalina, Hrbas – Ružička, P. Vrána, Klimek – Cingel, Forman, Uher – Kumstát, Pech, Netík – Kudrna, O. Procházka, Černoch – Volek.