14. března 2017 • 10:26

Hořká volba: VIP vstupenky vyměnil za místo v kotli

Autor:
Reklama
Igor Němec je spokojený v kotli
TOP VIDEA
Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře
Startuje 37. ročník Valašské rally, mezi hlavními favority nechybí Jan Kopecký Startuje 37. ročník Valašské rally, mezi hlavními favority nechybí Jan Kopecký
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fandit od dětství je krásné, nikoliv však výjimečné. Igor Němec poznal hokejové prostředí jako kluk přes lesk a slávu, pak přišla opravdovost. Začínal fandit jako syn VIP člena v luxusních prostorech mezi sponzory a váženými hosty, aby se po pár letech z vlastní iniciativy přesunul do kotle a vybojoval si místo bubeníka. V posledních letech šéfuje fanklubu a vyzkoušel si, jaké to je být mostem mezi klubem a fanoušky. Projekt Radegast Hořká volba představuje nejobětavějšího fanouška pražské Sparty Igora Němce.Coby dvanáctiletý kluk se dostal Igor Němec poprvé k hokeji. Není typickým sběratelem čísel a statistik. Jak sám říká, sbírá zážitky, které si uchovává v paměti. Jeden z prvních mu připravil táta, když jej vzal do holešovické haly. „Jako syn VIP člena jsem hokej poznal nejprve v tomto prostředí. Ta luxusní místa pro mě byla zážitkem a určitě mi učarovala,“ přiznává upřímně Igor, který se však brzy přesunul z VIP prostor do ochozů a pak k bubeníkům do kotle. „Nepamatuji si datum ani zápas, jen ten zážitek. Tehdy bylo málo bubeníků a kamarád, který bubnoval mi nabídl, ať to zkusím taky. Nejspíš jsem nebyl takové dřevo, takže jsem se stal oficiálním náhradníkem a po čase jsem se probojoval i do základní sestavy,“ popisuje se smíchem sparťanský patriot, kterému se Sparta dostala pod kůži natolik, že pro ni dokonce neváhal odložit odevzdání bakalářské práce. „Tehdy se hrálo play off a já věděl, že musím fandit, proto jsem požádal o odklad, což bylo těžké nejen pro mě, ale hlavně pro mé rodiče. Titul jsme tehdy sice nevyhráli, ale rozhodně stálo za to se soustředit jen na hokej a nerozptylovat se školou,“ říká fanoušek, který práci po půlročním odkladu nakonec odevzdal a studium zdárně ukončil.

MLUVČÍM FANOUŠKŮ

Po pár letech strávených v kotli přišla pro Igora Němce další výzva – postavit se do čela fanklubu a stát se mluvčím sparťanských fanoušků. Hořká volba na sebe nenechala dlouho čekat a Igor stál v čele příznivců proti rozhodnutí klubu přesunout se z holešovické haly, letitého domova Sparty, do O2 arény. „To byla asi největší hořká volba za celé období. Stejně jako fanoušci i já vím, že genius loci holešovické arény je pro nás, sparťany, nenahraditelný,“ vrátí se do období před startem loňské sezóny Igor a je vidět, že dodnes nedovolil vysočanské aréně do svého sparťanského srdce plně vkročit. Pak ale promluví jako správný zástupce fanklubu, který je mostem mezi klubem a fanoušky. „Naše srdce však bije pro Spartu. Fandíme klubu a ne hale, ve které hraje. Je to sice náročnější, ale snažíme se, aby se naše nadšení přeneslo i sem. Další generaci už to třeba neponese tak hořce,“ přiznává mluvčí fanoušků, kteří navzdory tomuto faktu drží rekord letošní základní části v průměrné návštěvnosti na zápas (8032 fanoušků na utkání).

HOKEJOVÁ HRDOST

K nejsilnějším zážitkům věrného fanouška z Holešovic patří bezesporu oslavy titulů, kterých za třicet let klubové příslušnosti zažil několik. „Mezi silné zážitky povazuji paradoxně i prohry. Zejména ty s Kometou jsou nejsilnější, poslední prohra v semifinále byla extrémně bolestivá. Při letošních výjezdech na hokejovou ligu a především na Ligu mistrů, jsem pak pokaždé prožíval jeden intenzivní pocit – hrdost. Hrdost na Spartu, český hokej a na fanoušky, kteří vytvořili naprosto skvělou atmosféru. Přesně pro tyto okamžiky stojí za to fandit hokeji, fandit Spartě,“ uzavírá své povídání s patřičnou hrdostí v hlase Igor Němec, který by se klidně mohl z pozice šéfa fanklubu vrátit do vyšších pater mezi VIP hosty. Jistě vás nepřekvapí, že své místo má v kotli mezi skalními fanoušky, s nimiž zažívá opravdovou sparťanskou hrdost.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze