Úleva pro Kometu! Němec by měl být po drsném nárazu pro finále OK | iSport.cz
Jiří Punčochář
9. dubna 2017 • 14:00

Úleva pro Kometu! Němec by měl být po drsném nárazu pro finále OK

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
TOP góly 5. nadstavbového kola: Jindřiškův přímák nebo Čermákova umístěnka k tyči
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejová Kometa si může oddechnout, pilíř její obrany Ondřej Němec je po nárazu do hlavy v sobotním postupovém utkání proti Mountfieldu (2:1 v prodloužení) po vyšetření v nemocnici v pořádku a je předpoklad, že do finálové série, která začíná v pátek, bude schopen zasáhnout. Jeho ztráta by byla pro brněnské mužstvo velmi citelná.Ondřej Němec nedohrál rozhodující semifinále v sobotu večer v Brně, hned na začátku prodloužení ho u mantinelu důrazně dohrál hradecký útočník Bedřich Köhler, a jeden z lídrů Komety se následkem nárazu udeřil o hrazení a tvrzené sklo. Ještě během prodloužení odjel do nemocnice.

Kometa Brno - Mountfield HK: Kometa přišla o klíčového obránce! Ondřej Němec se zranil při souboji u mantinelu

„Ondra je v pořádku Na vyšetření byl, ale v pořádku je,“ řekl lékař brněnských hokejistů Zdeněk Ziegelbauer. O průběhu vyšetření, jejich délce a bezprostředních vyhlídkách nechtěl mluvit, protože je vázán lékařským tajemstvím.

Podle jeho odhadu bude Němec schopen do finále zasáhnout. Boj o titul v extralize vypukne v pátek a Kometa čeká, jestli sérii zahájí v Liberci nebo doma s Chomutovem. Liberec vede 3:2 na zápasy, šestý zápas hostí v neděli Piráti.

„Myslím, že ta možnost (Němcova startu ve finále) je zcela reálná. Nevylučuji, že nastoupí,“ potvrdil Ziegelbauer.

Kometa Brno - Hradec Králové: Euforie v Brně! Hynek Zohorna vystřelil Kometě postup do finále

Pro Kometu je to výborná zpráva. Němec je po Jakubu Krejčíkovi jejím druhým nejvytíženějším obráncem, první obranný pár Krejčík-Němec hraje výborně, v semifinále dominoval. Němec je úderným hráčem i v přesilovkách. Ve vyřazovací části strávil na ledě průměrně 24:43 minut na zápas.

„O Kubu Krejčíka jsem hodně stál, o jeho příchodu se jednalo snad dva měsíce. Jsem rád, že to dopadlo. S Ondrou Němcem vytvořili úžasnou obrannou dvojici. Doufám, že Ondra bude v pořádku,“ řekl ke svému prvnímu obrannému pár brněnský majitel a kouč Libor Zábranský.

Kometa Brno - Mountfield HK: Zákrok utkání! Podívejte, jak Čiliak zasáhl těsně před hvizdem

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud