TOP VIDEA
Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo Olomouc - Plzeň: To byla rána! Tvrďák Hollweg vysklil plexisklo
Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně Tam byla hrubá chyba toho černocha. Petrželův rozhovor, který vzbudil vášně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejová Kometa si může oddechnout, pilíř její obrany Ondřej Němec je po nárazu do hlavy v sobotním postupovém utkání proti Mountfieldu (2:1 v prodloužení) po vyšetření v nemocnici v pořádku a je předpoklad, že do finálové série, která začíná v pátek, bude schopen zasáhnout. Jeho ztráta by byla pro brněnské mužstvo velmi citelná.Ondřej Němec nedohrál rozhodující semifinále v sobotu večer v Brně, hned na začátku prodloužení ho u mantinelu důrazně dohrál hradecký útočník Bedřich Köhler, a jeden z lídrů Komety se následkem nárazu udeřil o hrazení a tvrzené sklo. Ještě během prodloužení odjel do nemocnice.

720p 480p 360p 240p
Kometa Brno - Mountfield HK: Kometa přišla o klíčového obránce! Ondřej Němec se zranil při souboji u mantinelu

„Ondra je v pořádku Na vyšetření byl, ale v pořádku je,“ řekl lékař brněnských hokejistů Zdeněk Ziegelbauer. O průběhu vyšetření, jejich délce a bezprostředních vyhlídkách nechtěl mluvit, protože je vázán lékařským tajemstvím.

Podle jeho odhadu bude Němec schopen do finále zasáhnout. Boj o titul v extralize vypukne v pátek a Kometa čeká, jestli sérii zahájí v Liberci nebo doma s Chomutovem. Liberec vede 3:2 na zápasy, šestý zápas hostí v neděli Piráti.

„Myslím, že ta možnost (Němcova startu ve finále) je zcela reálná. Nevylučuji, že nastoupí,“ potvrdil Ziegelbauer.

720p 480p 360p 240p
Kometa Brno - Hradec Králové: Euforie v Brně! Hynek Zohorna vystřelil Kometě postup do finále

Pro Kometu je to výborná zpráva. Němec je po Jakubu Krejčíkovi jejím druhým nejvytíženějším obráncem, první obranný pár Krejčík-Němec hraje výborně, v semifinále dominoval. Němec je úderným hráčem i v přesilovkách. Ve vyřazovací části strávil na ledě průměrně 24:43 minut na zápas.

„O Kubu Krejčíka jsem hodně stál, o jeho příchodu se jednalo snad dva měsíce. Jsem rád, že to dopadlo. S Ondrou Němcem vytvořili úžasnou obrannou dvojici. Doufám, že Ondra bude v pořádku,“ řekl ke svému prvnímu obrannému pár brněnský majitel a kouč Libor Zábranský.

720p 480p 360p 240p
Kometa Brno - Mountfield HK: Zákrok utkání! Podívejte, jak Čiliak zasáhl těsně před hvizdem

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze