12. září 2017 • 12:31

V čem chytá extraliga? Tragédie hokejisty i přítelkyně. A dost tajemna

Autor: ,
 • Rozmanité motivy zdobí masky brankářů v hokejové extralize. Rozmanité motivy zdobí masky brankářů v hokejové extralize.FOTO:

  Když už mi nejde zastavovat puky, můžu alespoň dobře vypadat. To je jistota. Airbrush, nanášení barvy stříkací pistolí na různé povrchy, zažívá v hokejové extralize boom. Je to hodně trendy záležitost, jen olomoucký fantom Branislav Konrád odchytal minulý ročník ve sněhobílé masce, ostatním strážcům brankoviště zdobily hlavu rozličné motivy. Podívejte se, k jakým malůvkám se vybraní gólmani uchýlili pro tuto sezonu. V odehraných dvou kolech bylo na co koukat!

 • Libor Kašík

  Zlínský Libor Kašík má na masce podobizny zakladatele obuvnického impéria Tomáše Bati a obránce Luďka Čajky, který v roce 1990 zemřel na následky zranění ze zápasu. "Tomáš Baťa i Luděk Čajka jsou ve Zlíně ikony. I lidem se to líbí. Jinak mi na masce zůstaly věci, které tam mám pokaždé. Pokora, česká vlajka, přezdívka, logo klubu," prozradil Kašík.

  Libor KašíkLibor Kašík

 • Miroslav Svoboda

  Nová posila Plzně Miroslav Svoboda se drží delší dobu motivu slavné Sochy Svobody. "Je to kvůli jménu. Mám to tam už šest let. První sezona, co jsem to měl, se mi podařila, tak už jsem si to tam nechal," uvedl. "Myslím si, že to na té masce dobře sedí. Mám ji v podstatě každou sezonu úplně stejnou. Jenom v Havířově jsem to trochu pozměnil a to působení nebylo moc slavné, tak jsem se k tomu vrátil. Mám tam vždycky znak klubu, českou vlajku a dvě ryby vepředu. Podle svého znamení. Jinak měním jen trochu barvy podle klubu," doplnil Svoboda.

  Miroslav SvobodaMiroslav Svoboda

 • Jakub Škarek

  Sedmnáctiletý Jakub Škarek si nechal vyobrazit fotografie svých předchůdců v brance Dukly - Miloše Podhorského, Jiřího Králíka a Lukáše Sáblíka. "Loni jsem byl v kabině s Lukášem Sáblíkem, který mi hodně pomáhal. Říkal jsem si, že dát tam jenom jeho by bylo divné," uvedl jihlavský talent. Nechal si proto poradit, které dvě legendy vybrat. "Zvolili jsme pana Králíka a prvního historického gólmana Dukly pana Podhorského. Vzdávám jim hold, protože toho pro Duklu hokejově i lidsky udělali hodně," vysvětlil.

  Jakub ŠkarekJakub Škarek

 • Roman Will

  Nová jednička Liberce Roman Will zatím na novou masku čeká. "Mám malíře, který je moc šikovný. Domluvili jsme se na libereckých motivech a pro mě bude překvapení, co z toho ve finále vznikne. Spousta gólmanů má představivost a ví přesně, co na masce chtějí. Já mám sice nějaký názor, ale rád si nechám poradit," uvedl Will. Po vychytané nule z prvního kola mohl přemýšlet, zda si nenechat starou verzi. "Ale ne, to je sranda. Mám obecně rád novou výstroj, a když přijde, tak se na ni moc těším, ale zatím stále čekám," řekl.

  Roman WillRoman Will

 • Aleš Stezka

  Jeho náhradník Aleš Stezka se nechal inspirovat filmovým Rockym a seriálem Simpsonovi. "Rocky je jeden veliký a hodně zajímavý příběh. Já ho mám rád, a tak jsem ho tam dal ve dvou formátech, větším a menším. Z druhé strany jsme dali Simpsonovy. Loni tam byl Homer, teď je tam Bart s Lízou. Za rok to třeba bude někdo jiný. Točím to, aby to nebylo stejné," řekl.

  Aleš StezkaAleš Stezka

 • Sami Aittokallio

  Sparťanské motivy na masce finské posily Samiho Aittokallia dokreslují jeho oblíbené blesky, česká i finská vlaječka, anglicky napsaný slogan: "Nech na ledě srdce a tělo ho bude následovat" a čtyři data. "Ta pro mě mají osobní význam, ale nechci ho prozrazovat," řekl klubovému webu.

  Sami AittokallioSami Aittokallio

 • David Honzík

  Druhý gólman Sparty David Honzík doplnil lva s vyceněnými zuby, který chrání Prahu symbolizovanou obrysem Hradčan, sparťanského bojovníka s kopím a štítem a také postavu v bojovém postoji. "Jde o obrázek, který odkazuje na bojovníka MMA Conora McGregora," uvedl Honzík.

  David HonzíkDavid Honzík

 • Michal Petrásek

  Litvínovský Michael Petrásek dal prostor fanouškům, jeho masce dominují klubové motivy a číslo jeho dresu 48. "Nechal jsem si od nich něco navrhnout, něco se z toho vybralo a nástřik z loňska jsem si nechal i teď. Letos se to nestihlo, protože jsem měl šest týdnů nohu v sádře a byl jsem tak vytočený, že jsem na masku v tomto směru zapomněl," řekl Petrásek.

  Michael PetrásekMichael Petrásek

 • Pavel Kantor

  Jeho týmový parťák Pavel Kantor nezapře zálibu ve fotbalu, na masce má italskou brankářskou legendu Gianluigiho Buffona a švédského útočníka Zlatana Ibrahimovice. "Zlatana mám už několik let. Je to můj nejoblíbenější hráč. Trošku blázen, ale výborný fotbalista," usmál se.

  Pavel KantorPavel Kantor

 • Marek Čiliak

  Brněnský Marek Čiliak už třetí sezonu chytá v helmě, která je zdobena ve stylu Komety a na boku má modrého starobrněnského draka. Současný design vzešel ze soutěže, kterou na podzim 2014 vyhlásil jeden z hlavních sponzorů klubu pivovar Starobrno. Osloveni byli i studenti vysokých škol se zaměřením na design a jeden z nich zvítězil. "Doplnil jsem jen zadní bílou část helmy i něco osobního. Na levé straně mám svoji přezdívku 'Čilo' a na pravé je uvedeno jméno a datum narození mé dcery Ellisy Charlotte," přiblížil Čiliak.

  Marek ČiliakMarek Čiliak

 • Peter Hamerlík

  Peter Hamerlík z Třince má na helmě psí tlapky své fenky Lady a citát "Mějte více, než ukazujete, mluvte méně, než víte" od Williama Shakespearea. "Jsem vyznavačem jednoduchých motivů. Shakespearův citát jsem si tam dal proto, že je o skromnosti a o tom, že si člověk má vážit věcí, které má, a neměl by lítat v oblacích," vysvětlil Hamerlík.

  Peter HamerlíkPeter Hamerlík

 • Šimon Hrubec

  Spoluhráč Šimon Hrubec má na přilbě data narozenin rodinných příslušníků a vzadu motto: Pokora je pravda. "Většinou si dělám masky, aby mi ladily k výstroji. Letos mám, myslím, velkou zvláštnost. Pužil jsem matnou masku, vypadá to dobře. Jsem s tím asi první v extralize," řekl Hrubec.

  Šimon HrubecŠimon Hrubec

 • Patrik Bartošák

  Vítkovický Patrik Bartošák se zaměřil především na klubovou a státní příslušnost, takže masce dominují znaky Vítkovic - logo a historický symbol rytíř Vítek. "Kromě toho mám na jedné straně a vzadu také českého lva a vlajku. Nechybí ani moje číslo. Protože symbolem Vítkovic býval rytíř Vítek, rozhodl jsem se pro nápisy Vítkovice využít písmo, které připomíná středověk a dobu rytířů. Barvy masky jsou modrá a bílá, nebo stříbrná - vždy jedna půlka má svou barvu a středem masky prochází motiv sešití obou barev. To proto, aby maska seděla k oběma sadám dresů," řekl Bartošák.

  Patrik BartošákPatrik Bartošák

 • Daniel Dolejš

  Rytíře Vítka nosí na helmě i jeho kolega Daniel Dolejš. "Na jedné straně mám současné klubové logo, na druhé straně rytíře Vítka zpracovaného tak, jak jej na dresu měli poslední mistři Vítkovic v roce 1981. Vepředu mám své číslo, vzadu zase své nejbližší, rodinu, přítelkyni," popsal Dolejš. Olomoucký Branislav Konrád vtěsnal na masku kohouta jako symbol hanáckého klubu, slovenskou vlajku a postavičky z animovaného filmu Auta.

  Daniel DolejšDaniel Dolejš

 
Z V VP PP P Skóre B
1.  Plzeň 49 27 6 9 7 164:113 102
2.  Mountfield 49 25 7 7 10 139:92 96
3.  Třinec 49 24 6 6 13 137:110 90
4.  Vítkovice 49 25 3 5 16 149:113 86
5.  Brno 49 22 6 8 13 138:109 86
6.  Zlín 49 17 8 4 20 112:132 71
7.  Pardubice 49 18 5 6 20 119:133 70
8.  Olomouc 48 15 8 7 18 115:126 68
9.  Liberec 48 15 9 3 21 120:133 66
10.  Sparta 48 16 5 6 21 127:139 64
11.  Chomutov 49 12 9 9 19 123:146 63
12.  Ml. Boleslav 49 15 5 7 22 110:127 62
13.  Jihlava 48 10 7 7 24 97:131 51
14.  Litvínov 49 10 6 6 27 115:161 48Klasická verze
Mobilní verze