9. ledna 2018 • 20:44

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Hokejisté Chomutova vyhráli předehrávané utkání 39. kola extraligy na ledě Sparty 3:2 a posunuli se před Pražany na sedmé místo tabulky. Piráti sice ztratili dvoubrankové vedení, v 51. minutě ale o jejich výhře rozhodl gólem z trestného střílení Roman Chlouba.

Do první gólové šance se dostal až v 8. minutě při Klimkově vyloučení hostují Růžička, obránce Ďaloga však stihl zaskočit za Laca a hokejkou puk směřující do odkryté branky odehrál. Sparťané poté přežili i Laukovu šanci, ale ve 13. minutě již inkasovali.

Ještě předtím sice vyzkoušeli pozornost Lukeše na druhé straně Ďaloga s Pechem, skóre ale otevřel Koblasa. Po Chloubově přihrávce trefil přesně do levého horního rohu domácí branky.

V 16. minutě Laco, který přišel do Sparty na konci prosince právě z Chomutova, kapituloval podruhé. Akce Pirátů přitom začala jeho rozehrávkou, kterou hosté zachytili, a po rychlé kombinaci padajícího Laca přehodil Huml.

Sparta - Chomutov: Laco zastavil Vondrku, pak na něj padl soupeř

Na začátku druhé třetiny Pražané lehce zvýšili aktivitu a ve 26. minutě se jim podařilo i snížit. Pechovu akci zakončil Klimek a připsal si čtvrtý gól v posledních šesti zápasech. O dvě minuty později měl šanci vyrovnat Říčka, přečíslení dva na jednoho ale zakončil nepřesnou střelou. Ve 36. minutě předvedl nejhezčí akci utkání hostují kapitán Vondrka, jenž se individuálně dostal až před Laca, svého nedávného spoluhráče ale nepřekonal.

I díky tomu mohla Sparta na začátku poslední dvacetiminutovky vyrovnat. A opět na tom měl velkou zásluhu nejproduktivnější hráč týmu Pech, jehož přihrávku tentokrát zužitkoval Forman. Pražané získali převahu, hráli i první přesilovou hru v zápase, třetí gól ale nepřidali.

Sparta - Chomutov: Roman Chlouba neváhal a využil trestné střílení, 2:3

A hosté se v 50. minutě dostali opět do vedení. Pavelka fauloval v gólové šanci Chloubu, rozhodčí dali útočníkovi Pirátů možnost reparátu nařízením trestného střílení a člen čtvrté formace Chomutova ho jistě proměnil. Sparta již vyrovnat nedokázala, neprosadila se ani v dlouhé power play. Zatímco Chomutov vyhrál šestý z posledních sedmi zápasů, Sparta tři ze čtyř utkání nezvládla. Doma prohrála podruhé za sebou.

Hlasy trenérů:

Jaroslav Nedvěd (Sparta): "I když jsme minule ztratili body v Boleslavi, tak jsme hráče pochválili za to, že zápas odmakali a dostali dva smolné góly. Na dnešek jsme se připravovali s tím, že nemůžeme nic svalovat na smůlu a zase se dostat do dvoubrankového deficitu. Pak se to těžko otáčí. K první třetině jsme ale přistoupili naprosto laxně a soupeři jsme naším nedůrazem v obranném pásmu darovali dvoubrankové vedení. Pak jsme 40 minut fárali, abychom vyrovnali, což se nám povedlo, ale došlo k individuálnímu selhání. Individuální chybě v klíčovém momentu zápasu. V jasně rozebrané situaci jsme pustili hráče do samostatného nájezdu, faulovali jsme a Chlouba trestné střílení proměnil. Všichni víme, že teď je pro nás každý zápas důležitý, protože cítíme, že se spíše přibližujeme něčemu, čemu nechceme. Začátku zápasu nerozumím."

Jan Šťastný (Chomutov): "Do utkání jsme velmi dobře vstoupili, měli jsme výborný pohyb, byli jsme aktivní, dali jsme dvě krásné branky a trošku jsme se uvolnili. Ve druhé třetině byla Sparta jednoznačně lepší, my jsme z nepochopitelných důvodů přestali hrát a Sparta zaslouženě snížila. Stejně jsme nastoupili i do třetí třetiny a myslím si, že klíčové bylo, že jsme zvládli oslabení pět na čtyři, které nás nakoplo. Chtěli jsme pak udeřit z brejku, což se podařilo. Roman Chlouba po faulu udělal (z trestného střílení) parádní blafák a závěr mužstvo odehrálo velice dobře. Nazýváme to velkou pirátskou loupeží v O2 areně."

Domácí: 25:24. Klimek, 43:35. Forman

Hosté: 12:29. Koblasa, 15:24. Huml, 50:19. Chlouba

Domácí: J. Laco (Aittokallio) – T. Pavelka, Z. Michálek, Kalina, Ďaloga, Švrček, Piskáček, Nedomlel – Říčka, P. Vrána, Kudrna – Klimek, Pech, Forman – Rousek, J. Hlinka, Jarůšek – Uher, Černoch, Pšenička.

Hosté: Š. Lukeš (Pavlát) – Dietz, Flemming, Grman, Valach, Knot, Slovák, L. Chalupa – Koblasa, Huml, Vondrka – Sklenář, V. Růžička, Šťovíček – Poletín, Smejkal, Lauko – A. Dlouhý, Chlouba, J. Havel.