1. května 2018 • 14:07

Zlín v nové éře. Kašíkovo sbohem i víra v odchovance. Manažer děkoval

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs? Svátek parkuru ovládl Madrid in Motion. Jaké bylo Prague PlayOffs?
Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce Plzeň - Karviná: Procházka zakroutil nádhernou standardku za záda Berkovce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení extraligového Zlína potvrdilo příchod hokejového útočníka Jakuba Hermana z Olomouce. Do kádru Beranů se ze zámoří vrací dvacetiletý odchovanec Nicolas Werbik, stálým členem kádru by měl být i další útočník Jakub Šlahař, který dosud působil v prvoligovém Přerově, ale za Zlín v aktuální sezoně odehrál sedm zápasů. O změnách v klubu hovořil generální manažer Martin Hosták. Co říká na odchod brankářské hvězdy Libora Kašíka?"Sázíme na zdejší odchovance a věříme, že potvrdí svou kvalitu. Počítáme s tím, že v brzké době potvrdíme jméno jednoho velmi kvalitního forvarda z extraligy," uvedl sportovní manažer klubu Jiří Šolc.

Zlín chce stejně jako před rokem v létě vyzkoušet posily ze zahraničí. "Pozveme na zkoušku dva až tři zahraniční útočníky. Může se jednat i o účastníky letošního mistrovství světa v Dánsku. Loňský model s Ralfsem Freibergsem se nám velmi osvědčil a hodláme v něm pokračovat," uvedl Šolc.

Webrik i Šlahař jsou zlínskými odchovanci, v klubu v minulosti působil i Herman, který má za sebou vcelku vydařenou sezonu v Olomouci. Ve 48 zápasech včetně play off dal deset branek a nasbíral 12 asistencí.

"V případě Kuby Hermana to byla logická volba. Víme, jaké má kvality a v zápasech s námi se prosazoval střelecky. Jedná se o konstruktivního útočníka a věřím, že nám zapadne do skladby mužstva," uvedl trenér Robert Svoboda. Doufá, že se prosadí i Werbik a Šlahař.

Z kapitána je development manažer

"Nicolase znám z juniorky, má velmi dobré tělesné parametry, je to pravák a střelec. Uvidíme, jak se prosadí v seniorské kategorii, ale předpoklady k tomu rozhodně má. Kuba Šlahař po letech dozrál v nesporné kvality extraligového útočníka a svými výkony si řekl o stálé místo v kádru. Navíc je to pravák a těch není nazbyt," dodal.

Zlín oficiálně potvrdil i seznam hráčů, kteří v klubu končí. Vedle brankáře Libora Kašíka, na jehož místo přišel Jakub Sedláček, jsou to útočníci Roberts Bukarts, David Šťastný, Pavel Klhůfek a Radoslav Illo. Konec kariéry ohlásil dosavadní kapitán Ondřej Veselý, jenž od 1. května nastupuje v klubu na pozici development manažera pro rozvoj mládeže.

"Všem patří poděkování za odvedené služby pro zlínský hokej. Především Roberts a Libor odvedli pro naši organizaci obrovský kus poctivé práce a mají velkou zásluhu na výsledcích zlínského hokeje nejen v uplynulé sezoně. Oba nyní směřují svou hráčskou kariéru jiným směrem a přejeme jim hodně zdaru v novém působišti," uvedl generální manažer Martin Hosták.

Olomouc - Zlín: Mora vykradla Zlín a postupuje! Ve čtvrtfinále se utká s Plzní
720p 360p

Ondřej Veselý ukončil aktivní kariéru
Ondřej Veselý ukončil aktivní kariéru

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze