Pikantní přestup! Talentovaný gólman Malík mění Vítkovice za Třinec | iSport.cz
21. července 2018 • 19:05

Pikantní přestup! Talentovaný gólman Malík mění Vítkovice za Třinec

Autor:
Reklama
  • Juniorský reprezentační brankář Nick Malík přestupuje z Vítkovic do TřinceJuniorský reprezentační brankář Nick Malík přestupuje z Vítkovic do TřinceFOTO:

    Brankář Nick Malík (16) podepsal smlouvu s třineckými Oceláři. Syn bývalého obránce Marka Malíka přichází z Vítkovic. Předpokládá se, že Malík bude pro začátek sbírat zkušenosti v prvoligovém Frýdku-Místku, v partnerském klubu Ocelářů a pod dohledem svého otce.

    „Pokud budu zdravý a bude se mi dařit jako doposud, rád bych se jednou probojoval do NHL,“ říká Malík. „Původně jsem chtěl vyrazit za oceán už letos, ale pak se ozvali Oceláři. Nabídli mi možnost hrát profesionální mužský hokej už v nejbližší sezoně, což jsme si doma vyhodnotili jako posun v kariéře, a proto jsem se rozhodl zůstat v Česku.“

    Marek Malík, bývalý hráč Hartfordu, Vancouveru, New Yorku Rangers nebo Tampu Bay a bronzový z olympiády v Turíně, si příchod syna do organizace Ocelářů pochvaluje. „Celý život žiju hokejem a v kariéře jsem mu obětoval hodně. Vím, kolik odříkání obnáší dostat se na vrchol. A to bych teď rád Nickovi předal,“ říká Malík. „V jeho věku bude určitě prospěšnější, když bude nastupovat proti dospělým chlapům. Navíc pro každého otce je fajn, když může na hokejovou výchovu svého syna dohlížet.“

    Pokud by Malík časem do zámoří odešel, na své si přijdou i Vítkovice, kde společně s bratrem Zackem hokejově vyrůstal. „Pokud by Nick podepsal smlouvu s klubem NHL, na základě uzavřené vzájemné dohody mezi naším klubem a Vítkovicemi dostane ostravský klub polovinu částky z případného budoucího zhodnocení,“ dodal Jan Peterek, sportovní ředitel Ocelářů.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze