Olesz už pálil za Olomouc. Kometa přehrála Slovan, výhru má i Sparta

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Sparty porazili v předposledním přípravném utkání na novou extraligovou sezonu Mladou Boleslav 3:1. Kometa Brno přehrála Slovan Bratislava 4:1, Olomouc si poradila se Zlínem a zvítězila 2:0.

Pražané v Poděbradech brzy inkasovali z hole Martina Pláňka, jenž otevřel skóre po 77 sekundách. V šesté minutě ale vyrovnal Vladimír Růžička a před polovinou duelu završili obrat během necelých dvou minut Andrej Kudrna a Michal Řepík . U Kudrnova gólu si připsal asistenci bek Marek Ďaloga, jenž týmu pomůže zkraje sezony.

V souboji Hanáků se Zlínem se čekalo na první gól až do 36. minuty, kdy otevřel skóre Petr Strapáč. Výsledek pak zpečetil necelé dvě sekundy před koncem základní hrací doby zásahem do prázdné branky Rostislav Olesz , který v premiéře po příchodu z Vítkovic dal první gól v dresu Hanáků. Nulu udržel Branislav Konrád. Olomoučtí porazili Zlín v přípravě i podruhé, celkem vyhráli pátý z dosud odehraných sedmi zápasů.

Stejnou bilanci má v přípravě i Brno. Nad bratislavským Slovanem vedla Kometa od začátku šesté minuty, kdy se prosadil Tomáš Plekanec . Poté se trefil Michal Gulaši a zkraje druhé části už to bylo 3:0 po trefě Luboše Horkého. Jakub Orsava na začátku třetí dvacetiminutovky přidal čtvrtý gól, Karla Vejmelku připravil o čisté konto až v 58. minutě Marek Sloboda.

Výsledky čtvrtečních přípravných zápasů extraligových týmů:

HC Olomouc - PSG Berani Zlín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 36. Strapáč, 60. Olesz.

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: 6. V. Růžička, 28. A. Kudrna, 30. Řepík - 2. Pláněk.

HC Kometa Brno - HC Slovan Bratislava 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 6. Plekanec, 15. Gulaši, 22. Horký, 42. Orsava - 58. Sloboda.

Marek Ďaloga si odbyl obnovenou premiéru za Spartu, v přípravě pomohl k výhře 3:1 nad Mladou Boleslaví