SESTŘIH: Sparta - Třinec 4:2. Další obrat v duelu Pražanů! Rozhodl Rousek

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejisté Sparty porazili v předehrávaném utkání 3. kola extraligy Třinec 4:2, poprvé v sezoně naplno bodovali a jsou třetí v tabulce. Pražané o výhře nad úřadujícím mistrem rozhodli třemi góly ve třetí třetině. Oceláři prohráli i třetí duel v této sezoně na ledě soupeře a jsou sedmí.

Sparta byla od začátku střelecky aktivnější, výraznější šance si ale nevypracovala. Hosté trpělivě čekali na příležitost a v 11. minutě se dostali do vedení. Za Sedláčkova záda prošla střela Doudery od modré čáry.

Pražané mohli několikrát vyrovnat, ale na začátku druhé třetiny podruhé inkasovali. Faulovaný Stránský ještě zakončit nedokázal, v následné přesilové hře ale přesně zamířil na brankovišti důrazný Michal Kovařčík.

SESTŘIH: Sparta - Třinec 4:2. Další obrat v zápase Pražanů, rozhodl Rousek

Domácí dokázali odpovědět za 57 sekund, kdy Blainovu přihrávku od mantinelu usměrnil za Kváču, jenž poprvé v sezoně nahradil jedničku Bartošáka, Říčka. Sparta měla i nadále střeleckou převahu, hosté ale i bez trojice elitních obránců základní sestavy bez větších problémů odolávali. Kváča navíc chytal spolehlivě.

Hned po 24 sekundách třetí části jej ale překonal střelou od modré čáry Kalina a Sparta přece jen vyrovnala. Oba týmy pak mohly skórovat v přesilových hrách, třetí gól ale nepřidaly. Stav se změnil až v 57. minutě, kdy Kváča pouze vyrazil Blainovo nahození a Rousek puk pohotově dorazil do branky. Poslední slovo měl při power play Smejkal a Sparta ukončila sérii tří proher s Oceláři.

Lukáš Rousek se raduje z rozhodující trefy v zápase s Třincem

Domácí: 22:36. Říčka, 40:24. Kalina, 56:44. Rousek, 59:57. Smejkal

Hosté: 10:58. M. Doudera, 21:39. M. Kovařčík

Domácí: J. Sedláček (Machovský) – Blain, Kalina, Košťálek, Polášek, Ďaloga, T. Pavelka, Krutil – Smejkal, V. Růžička, Řepík – Kudrna, Pech, Forman – Rousek, Sukeľ, Říčka – Dočekal, Klíma, Buchtele.

Hosté: Kváča (Bartošák) – Gernát, Roth, Galvinš, Hrachovský, Dravecký, M. Doudera, Haman – Chmielewski, P. Vrána, Stránský – Novotný, Marcinko, Hrňa – Adamský, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Hladonik, Kofroň.

• Baráž

Sparta - Třinec: Zaváhání Kváči potrestal Lukáš Rousek a otočil stav utkání, 3:2

Sparta - Třinec: Nahozený puk Petra Kaliny skončil za Kváčou, 2:2

Sparta - Třinec: Říčka dorazil puk za Kváču, 1:2

Sparta - Třinec: Michal Kovařčík zvýšil na rozdíl dvou branek, 0:2

Sparta - Třinec: Milan Doudera čistým průstřelem otevřel skóre utkání, 0:1