SESTŘIH: Vítkovice - Sparta 1:3. Rekord v počtu venkovních výher překonán!

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejisté Sparty zvítězili v dohrávce 22. kola extraligy ve Vítkovicích 3:1 a druhému Třinci v čele tabulky odskočili na čtyři body. K triumfu Pražanů pomohl gólem a asistencí Robert Říčka a současně přispěl k natažení sparťanské šňůry výher na sedm. Pražané vyhráli v Ostravě podruhé v sezoně a zapsali desáté venkovní vítězství v řadě, což je rekord české nejvyšší soutěže. Vítkovice naopak už jedenáct zápasů čekají na výhru v normální hrací době.

Sparta do zápasu vstoupila lépe. Krátce poté, co odolala úvodnímu oslabení, šla do vedení. Blainovu ránu před brankou tečoval v deváté minutě Řepík a puk si našel cestu mezi betony Dolejše, který zastoupil v bráně zraněnou jedničku Svobodu.

Vítkovice se proti dobře bruslícímu soupeři toporně prosazovaly. A minimum možností, které se jim naskytly, nevyužívaly. Lakatoš se v 11. minutě dostal při vlastním oslabení do samostatného nájezdu, ale blafák nedokázal zakončit.

Zleva Ondřej Roman, Jiří Smejkal a Jan Výtisk v souboji o kotouč během zápasu Vítkovic se Spartou

Sparta tahala za delší konec i ze startu druhé části. Hosté v 25. minutě narušili a zachytili vítkovickou rozehrávku ještě ve svém útočném pásmu a Sukeľ po rychlé kombinaci s Říčkou a Kudrnou švihem překonal Dolejše podruhé.

Další naději domácích propásl v 38. minutě Dej, jehož dorážku zblízka Sedláček výborně vyrazil. Jenže zářivý okamžik sparťanský gólman devalvoval ve 45. minutě - hrubě podcenil Trškovo nahození zpoza červené čáry a lehoučkou střelu pustil za záda. Vítkovice skórovaly po 132 minutách.

SESTŘIH: Vítkovice - Sparta 1:3. Pražené překonali rekord v počtu venkovních výher za sebou!

Domácí na začátku třetí části výrazně ožili a chvíli to vypadalo, že by mohli předvést další ze svých obratů. Ale Sparta už jim další vzduch k nadechnutí nedala a sama hbitě kontrovala. Košťálkovu bombu ještě zastavila tyčka, ale v přesilovce se do křížné Pechovy přihrávky přesně z voleje opřel Říčka a bylo to 1:3.

Hosté pak nevyužili ještě krátkou přesilovku pět na tři a další šance při hře pět na pět. Čtvrtý gól měl na holi Buchtele, ale po ideální přihrávce Formana mu puk před prázdnou bránou sklouzl. A sólový nájezd na Dolejše neproměnil v 59. minutě ani Smejkal.

Pražané překonali desátou výhrou v řadě dosavadní extraligový rekord v počtu vítězství u soupeřů, který držely Zlín s Pardubicemi.

10 zápasů
Sparta (sezona 2019/20 – 7., 8., 11., 9., 13., 14., 16., 19., 21. a 22. kolo)

9 zápasů
Zlín (sezona 2012/13 – 8., 10., 14., 16., 17., 18., 20., 22. a 24. kolo)

Pardubice (sezona 2009/10 a 2010/11 – 49. a 51. kolo + 6 výher v play off + 2. kolo nové sezony)

Ohlasy trenérů:

Jakub Petr (Vítkovice): „Souhlasím, že první branka dala Spartě ještě větší energii. Ale ve druhé polovině druhé třetiny jsme se dostali do hry a měli jsme tam několik přečíslení a tutové šance, které jsme neproměnili. Z našeho pohledu byla opět nejlepší třetí třetina. Dali jsme šťastný gól, ale těch šancí tam bylo více. Spartě jsme ale dál a dál nabízeli další přesilovky, jednu využila a třetí gól už ji uklidnil."

Uwe Krupp (Sparta): „Měli jsme dobrý start do utkání a v první třetině jsme odvedli dobrou práci. Bylo to podpořeno důležitým prvním gólem. I druhou třetinu jsme dobře začali a dali jsme druhý gól, ale pak jsme si zápas trochu zkomplikovali a Vítkovice se dostaly do hry. Měly i několik velkých šancí a v určitou dobu měly zápas na své straně. I v úvodu třetí části byly lepší a snížily, ale klíčový byl třetí gól z přesilové hry."

Domácí: 44:23. Trška

Hosté: 08:37. Řepík, 24:04. Sukeľ, 46:44. Říčka

Domácí: Dolejš (Piták) – Šidlík, Bodák, Gregorc, Trška, Výtisk (C), D. Krenželok, Černý – Roberts Bukarts, Š. Stránský, Razgals – Dej, Lakatoš, Mallet – P. Zdráhal (A), O. Roman (A), Schleiss – Baláž, Werbik, Guman.

Hosté: J. Sedláček (Machovský) – Kalina, Blain, Tomáš Dvořák, Jurčina, Polášek (A), Košťálek, Piskáček (A) – Smejkal, Tomášek, Řepík (C) – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Buchtele, Pech, Forman – Rousek, Vitouch, Dvořáček.