SESTŘIH: Sparta - Boleslav 3:2sn. Čtvrtou výhru v řadě zařídil Pech

Autor: iSport.cz
0
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

ONLINE | Opět šlo o vyrovnanou bitvu a opět byli nakonec vítězové z Prahy. Hokejisté Sparty v dohrávce 34. kola porazili Mladou Boleslav 3:2 po samostastných nájezdech potřetí v sezoně. Bruslaři přitom dvakrát v utkání vedli. Manko ale v obou případech dokázal v přesilovce srovnat obránce Jan Košťálek. V nájezdech rozhodl zkušený sparťan Lukáš Pech a zajistil svému týmu náskok tří bodů na prvním místě.

Sparta nastoupila do prvního utkání po sobotním duelu pod širým nebem v Drážďanech proti Litvínovu s uzdraveným bekem Jurčinou, jiný obránce Polášek už sledoval po podpisu smlouvy s Tapparou Tampere počínání Pražanů pouze z tribuny.

O něco aktivnější byli zpočátku hosté. Jejich převahu navíc umocnil faulem v desáté minutě Řepík a Sedláček se měl v domácím brankovišti co ohánět. Velmi dobře sehraná početní výhoda ale nakonec přinesla Bruslařskému klubu i odměnu: Jeglič dostal přihrávku na kruh a prostřelil strážce domácí branky.

Pražané odpověděli rovněž v přesilovce. Fillmanův prohřešek potrestal Košťálek. V 17. minutě napřáhl od modré čáry a gólman Krošelj nestihl zasáhnout. Další možnosti pohnout stavem měli Zbořil a Řepík, jenže neuspěli.

Ve 22. minutě vychytal Zbořila Sedláček. To nejzajímavější ze druhé třetiny, která příliš vzruchu nenabídla, se ale odehrálo až v jejím úplném závěru. Při vyloučení Piskáčka ujel hostům pár vteřin před přestávkou Řepík, při zakončení zkusil rychlou střelu, Krošelj ho ale vychytal, byť měl porci štěstí, že si puk nesrazil následně do branky sám.

Třetí dějství se dlouho odehrávalo podle mladoboleslavských not, neboť ve 44. minutě zkusil Šťastný štěstí ranou přes Dvořáka s Jurčinou, Sedláčkovi se puk překulil přes ruku a skončil v síti. Hosté měli zpátky na své straně těsný náskok, ale ani ten nedokázali udržet.

V 56. minutě byl za sevření puku rukou vyloučen Dlapa. Hosty nejprve zachránil Krošelj při velkých šancích Kudrny a Jurčiny, jenže pak se do puku opřel na modré čáře znovu Košťálek a propálil vše před sebou. Tomášek pak ještě fauloval, ale i třetí vzájemný duel sezony dospěl do prodloužení. V něm se přes šance na obou stranách nerozhodlo.

Při nájezdech vsadila hostující střídačka na dnešního náhradníka Peterse. Uspěli proti němu ale Řepík a Pech, zatímco na straně hostů dostal puk za Sedláčkova záda jen Zbořil.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Nedvěd (Sparta): "Dneska byla Boleslav živější a lepší, ale na druhou stranu musím říct, že za poslední dobu jsme měli náročnější program než Boleslav, která teď dlouho odpočívala, zatímco my jsme cestovali Vary, Drážďany... Byli jsme tak logicky trošku vyšťavení. Navíc jsme přes den přišli o dva beky základní sestavy: Polášek odchází do Finska, Blain má teplotu, chytil nějakou chřipku. I proto jsme tušili, že budeme trošku pod tlakem. Ale já si strašně vážím toho, jak to kluci odbojovali. Udrželi jsme ten výsledek přes prodloužení až do nájezdů, tam už je to loterie."

Pavel Patera (Mladá Boleslav): "Hodnotí se mi to špatně, protože si myslím, že jsme byli po většinu zápasu lepší a zasloužili jsme si když ne tři, tak minimálně dva body. Bohužel jsme ale získali zase jenom jeden. S výkonem jsme ale spokojení a jdeme dál."

SESTŘIH: Sparta - Mladá Boleslav 3:2sn. Pražané skolili Bruslaře potřetí v sezoně, dvě trefy dal bek Košťálek

Domácí: 16:08. Košťálek, 56:53. Košťálek, . Pech

Hosté: 11:22. Jeglič, 43:44. Šťastný

Domácí: J. Sedláček (Machovský) – Košťálek, Kalina, Jurčina, Tomáš Dvořák, Piskáček (A), Poizl – Smejkal, Tomášek, Řepík (C) – Kudrna, V. Růžička, Rousek – Říčka, Pech (A), Forman – Vitouch, Sukeľ, Dvořáček – Pšenička.

Hosté: Krošelj (Peters) – Hrbas, Hrdinka, Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman, Klikorka – Skalický (A), Zbořil, Klepiš (C) – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, J. Stránský – Flynn, Najman, P. Kousal.