Svaz žádá kluby: Nerušte hráčům platné smlouvy, berte jen některým | iSport.cz
24. března 2020 • 13:34

Svaz žádá kluby: Nerušte hráčům platné smlouvy, berte jen některým

Autor: hok
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Barcelona - Neapol 3:1. Rozhodnuto bylo do poločasu
SESTŘIH: Bayern - Chelsea 4:1. Lewandowského koncert a jasný postup
VŠECHNA VIDEA ZDE

V souvislosti s pandemií koronaviru a jejími dopady na sportovní prostředí zaslalo vedení Českého hokeje klubům Tipsport extraligy a Chance ligy dopis s doporučeními, týkajícími se jejich smluvních vztahů s hráči. „Stejně jako celá země čelíme historicky bezprecedentní situaci, jejíž ekonomické důsledky se nevyhnou ani hokeji,“ tvrdí prezident Českého hokeje Tomáš Král.Vedení Českého hokeje v něm doporučuje profesionálním klubům, aby hráčské smlouvy z důvodu omezení vyvolaných pandemií nevypovídaly. V dopise, podepsaném prezidentem Českého hokeje Tomášem Králem a ředitelem Tipsport extraligy Josefem Řezníčkem, apeluje na to, aby kluby řešily předpokládané snížení odměn hráčům za období březen a duben 2020, poznamenané zrušením soutěží a výpadky příjmů, jednáním a oboustranně přijatelnou dohodou.

Jako modelový příklad pro kluby nejvyšší soutěže zmiňuje dopis zachování odměny v plné výši hráčům, u nichž její měsíční výše nepřesahuje 50 000 korun a snížení odměny o polovinu u těch hráčů, kteří pobírají odměnu vyšší. Ani v jejich případě by však měsíční odměna neměla klesnout pod 50 000.

Koronavirus a sport ONLINE: vše o odložených zápasech, zrušených sezonách a nakažených sportovcích ZDE>>>

Při uzavírání nových smluv doporučilo vedení soutěže klubům a hráčům, aby byla výše odměny vázána na reálné zahájení dalšího ročníku. Do řádného zahájení mistrovských zápasů by mohla být upravena podle modelu, domluveného pro měsíce březen a duben 2020, s tím, že od začátku soutěží bude vyplácena v plné výši včetně doplacení rozdílu, který případně vznikl na začátku sezony.

Vedení Českého hokeje v dopise výslovně zdůraznilo, že se jedná o doporučení, vyplývající z názoru řídícího orgánu soutěží. Podrobnosti smluvních vztahů včetně výše odměny, zmiňované v modelovém příkladu, se odvíjejí od možností jednotlivých klubů a jejich úprava je ve výlučné kompetenci obou smluvních stran, klubů a hráčů.

„Stejně jako celá země čelíme historicky bezprecedentní situaci, jejíž ekonomické důsledky se nevyhnou ani hokeji,“ uvedl k dopisu prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Řešit je bude muset svaz, kluby i hráči, přičemž jediná cesta spočívá v jednáních a hledání smysluplných kompromisů. Problémy, které před námi stojí, nejsou jednoduché, ani v nejmenším ovšem nepochybuji, že na základě solidarity, vzájemné závislosti a jednoty hokejového prostředí se s nimi vyrovnáme.“

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud