Kometa hledá náhradu za Plekance. Na cestě je mistr světa Klepiš! | iSport.cz
Michal Koštuřík
17. srpna 2020 • 11:31

Kometa hledá náhradu za Plekance. Na cestě je mistr světa Klepiš!

Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
TOP góly 4. kola: Faltův gól roku, ultra dělovka Holeše či Dramého paráda
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Náhlý konec Tomáše Plekance donutil trápící se Kometu k rychlé akci. Hledání schopného centra na strnulém trhu má první výsledek. V úterý by se měl podle informací iSport.cz objevit v Brně šestatřicetiletý Jakub Klepiš a podepsat motivační kontrakt. „Věříme, že pomůže, jinak bychom to nedělali,“ potvrdil kouč a majitel klubu Libor Zábranský. Se světovým šampionem z roku 2010 přestala po minulé sezoně počítat Mladá Boleslav, byť pražský rodák získal ve 46 zápasech solidních 30 bodů (7+23). I dva ročníky předtím se vyšvihl přes třicítku, ačkoliv ani jednou neodehrál kompletní sadu utkání. Stal se však obětí omlazování kádru a proto je volný pro Brno.   

V Kometě museli řešit nedostatek centrů. Za jedničkou Petrem Holíkem je díra, kterou má zalepit právě Klepiš . „Situace s Plekym zrála, i tak je jeho odchod nová věc. S Klepišem jsme domluvení na nestandardní smlouvě,“ odkázal Zábranský na složitou situaci kolem koronaviru a nejistého financování klubu.

Schopného středního útočníka hledal brněnský kolos už v době Plekancova působení. Takže přijde kromě Klepiše ještě někdo další? „Rozjednaných hráčů je víc, ale teď jsem to kvůli ekonomice víceméně pozastavil. Prioritou je vyjednávání s vládou o podpoře sportu,“ vysvětlil boss.

HC Kometa Brno Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
2
2.kolo
Články odjinud


Články odjinud