SESTŘIH: Litvínov postupuje, Mladé Boleslavi nepomohla ani kuriozita | iSport.cz
19. srpna 2020 • 20:00

SESTŘIH: Litvínov postupuje, Mladé Boleslavi nepomohla ani kuriozita

Autor: ČTK, ros
0
RUDEJ FANDA: Výhra Sparty? Napětí si nechte, rozhodl haluzák. Poznar nejlíp stíní
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000

Hokejisté Litvínova porazili v dohrávaném utkání poháru Generali Česká Cup ve skupině B Mladou Boleslav 4:2. Severočeši sice prohrávali 1:2 poté, co inkasovali dvakrát během stejné přesilovky, ale nakonec se díky lepšímu skóre posunuli do čela tabulky před Karlovy Vary a zajistili si postup do čtvrtfinále. Dva góly vítězů dal devatenáctiletý útočník Přemysl Svoboda.

Právě Svoboda byl v páté minutě prvním úspěšným střelcem zápasu, vedení zajistil týmu Vervy krátce poté, co se domácí ubránili při prvním oslabení. První přesilovka jim pak šla o mnoho hůře. Nechali si během ní totiž dát hned dva góly, když jim nejdříve ujeli Ondřej Najman se zakončujícím Jakubem Strnadem a jen o 24 sekund později pak znovu i samotný Najman.

Alan Lyszczarczyk se postaral v 25. minutě o vyrovnání. Další obrat ve skóre pak přinesla úspěšná dorážka Pawla Zygmunta z 46. minuty. Závěr už pak Litvínovští zvládli. I díky tomu, že se 98 sekund před vypršením základní hrací doby prosadil podruhé v utkání Svoboda.

SESTŘIH: Litvínov - Mladá Boleslav 4:2. Dvě branky v oslabení Bruslařům nestačily

Litvínov se tak stal po Spartě a Hradci Králové dalším jistým účastníkem čtvrtfinále. Stejně jako Verva mají deset bodů ve skupině také Karlovy Vary, o tři méně pak Liberec. Litvínov by o postup nepřišel ani v případě, že by po souhře výsledků ve čtvrtečním posledním kole došlo na minitabulku. Mladoboleslavští jsou ze hry o postup venku.

Domácí: 04:28. P. Svoboda, 24:46. Lyszczarczyk, 45:10. Zygmunt, 58:22. P. Svoboda

Hosté: 09:50. J. Strnad, 10:14. Najman

Domácí: Zajíček (Godla) – Irving, L. Doudera, Kudla, Háva, Březák, Baláž – Zygmunt, Jícha, M. Havelka – Helt, Lyszczarczyk, Jurčík (C) – Látal, P. Svoboda, Válek (A).

Hosté: Krošelj (Schwarz) – Bernad (A), J. Drtina, Šidlík, Klikorka, Vl. Brož, Fillman – Šťastný, Flynn, R. Zohorna (C) – J. Strnad, Najman, P. Kousal (A) – Grim, Houška, Severa – Mežnar, G. Szturc, Půček.

BK Mladá Boleslav Vše o klubu ZDE HC VERVA Litvínov Vše o klubu ZDE

Mladoboleslavský brankář Gašper Krošelj (vlevo) a litvínovský útočník Přemysl Svoboda (vpravo)