Generali Česká Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Litvínov : M. Boleslav - 19. srpna 2020   17:30

Ukončeno
Litvínov
Litvínov
04:28' P. Svoboda (Látal) • 24:46' Lyszczarczyk (Jurčík) • 45:10' Zygmunt (Jícha, Březák) • 58:22' P. Svoboda (Helt)
4:2
(1:2, 1:0, 2:0)
M. Boleslav
M. Boleslav
09:50' J. Strnad  (Najman) • 10:14' Najman  
Litvínov
Sestavy:
Zajíček (Godla) – Irving, L. Doudera, Kudla, Háva, Březák, Baláž – Zygmunt, Jícha, M. Havelka – Helt, Lyszczarczyk, Jurčík (C) – Látal, P. Svoboda, Válek (A).
Rozhodčí
Lacina, Pilný – Ganger, Klouček
Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov
417 diváků
M. Boleslav
Sestavy:
Krošelj (Schwarz) – Bernad (A), J. Drtina, Šidlík, Klikorka, Vl. Brož, Fillman – Šťastný, Flynn, R. Zohorna (C) – J. Strnad, Najman, P. Kousal (A) – Grim, Houška, Severa – Mežnar, G. Szturc, Půček.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek středečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Střely na branku: 28 – 32
Je dobojováno. Litvínovští hokejisté poráží Mladou Boleslav 4:2 a v tabulce ve skupině B se tak posouvají na první místo. Dnešním ziskem tří bodů si také Verva zajistila postup do čtvrtfinále Generali Česká Cupu!
Konec zápasu.
59:35'
Verva drží puk co nejdále od své branky a nepouští tak Mladou Boleslav k odvolání brankáře. Už to vypadá, že se v tomto duelu nic nestane.
58:22'
Litvínov právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovou hru a zřejmě tak pečetí dnešní výhru. Filip Helt našel před brankou volného PŘEMYSLA SVOBODU a ten na pravé straně uklidil kotouč k bližší tyči – 4:2. Asistence: Filip Helt.
58:02'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Oscar Flynn – 2 min., hákování).
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:07'
Tvrdá rána Jakuba Březáka od modré čáry přelomila jeho hůl a obránce Litvínova tak rychle spěchá na střídačku a pouští do hry spoluhráče.
56:35'
Zakázané uvolnění Litvínova a hra se stěhuje před branku Šimona Zajíčka.
55:40'
Josef Jícha střílel z vrcholu pravého kruhu a Krošelj zasáhl svým betonem. Po chvilce si připsal další zákrok a po něm už hru zastavil. Vhazování proběhne po jeho levé ruce.
54:47'
Verva svou akci v útočném pásmu příliš překombinovala a nakonec z toho žádné nebezpečí před Gašperem Krošeljem nevzniklo.
53:09'
Helt šikovně tečoval puk po střele od modré čáry, ale nedostal ho za Krošelje. Následně pak ještě střílel Jiří Háva, jehož pokus brankář Bruslařů kryje.
52:57'
Lukáš Válek poslal puk na Ondřeje Jurčíka, druhý jmenovaný se ale mezi tři tyče netrefil. Puk má Krošelj a hra je zastavena. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho klecí.
51:28'
Martin Látal kroužil kolem branky Mladé Boleslavi, ale přihrávky, o kterou si klepal, se nedočkal. Hned na to jdou do akce zase Bruslaři, kteří se pokusí o vyrovnání.
49:19'
David Bernad střílel od modré čáry, jeho pokus po zemi ale zastavil Šimon Zajíček. Následně pak jdou do akce znovu hráči Litvínova.
48:19'
Následuje další komerční přestávka.
47:56'
Litvínovští ožili a znovu se dostali před branku Krošelje, tentokráte ale jeho svatyni neohrozili. Soupeř se pak bleskově přemístil před Šimona Zajíčka.
45:10'
Litvínov právě vstřelil branku!
Verva strhává vedení na svou stranu a podruhé v utkání vede. Od modré čáry napřáhl ke střele Josef Jícha, v předbrankovém prostoru pak dobře pracoval PAWEL ZYGMUNT, jenž jeho pokus dorazil za Krošeljova záda – 3:2. Asistence: Josef Jícha a Jakub Březák.
44:24'
Boleslav je v plném počtu.
43:20'
Aaron Irving nyní pálil od modré čáry a jeho dělovka byla zastavena znovu pozorným Gašperem Krošeljem. Ten tak opět zastavuje hru.
42:58'
Patrick Kudla poslal od modré čáry svižnou přihrávku do předbrankového prostoru, Ondřej Jurčík však jeho pokus netečoval. Krošelj tak má kotouč ve své moci a zastavuje hru.
42:24'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Vladimír Brož – 2 min., nedovolené bránění).
41:17'
Na druhé straně poslal Svoboda puk na Válka, druhý jmenovaný se sice mezi tři tyče netrefil, ale Verva udržela útočné pásmo a nadále hrozí před Gašperem Krošeljem.
40:55'
Pavel Kousal udržel puk po souboji s protihráčem, ale následně pak jeho střelu zastavil Šimon Zajíček.
40:15'
Litvínov je v plném počtu.
40:01'
Začala třetí třetina.
Střely na branku: 16 – 28
Také druhé dějství je u konce. V něm se jako jediní prosadili hokejisté Litvínova a vyrovnali na 2:2. Napínavý souboj tak pokračuje dále a čeká nás tak ještě hodně zajímavá třetí třetina. Ta začne přibližně v 19:09.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:33'
Petr Šidlík na levé straně chtěl vystřelit, puk ale neudržel a nakonec z toho nebylo nic. Verva se stále brání v oslabení.
39:17'
Šimon Zajíček si připsal další zákrok a po něm nechal hru přerušit. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:35'
Zajíček si pohlídal svou levou tyč a Fillmanův projektil poslal do rohu. Hosté ale stále kombinují před jeho brankou.
38:22'
Litvínov je ve čtyřech hráčích.
38:15'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Ondřej Jurčík – 2 min., sekání).
37:36'
Litvínov se osvobodil a hosté tak musejí další přesilovkovou akci zakládat z hloubi vlastního obranného pásma.
36:35'
Zajíček plastronem vyrazil pokus Fillmana a poté dostala Verva puk do středního pásma a následně pak až před Gašpera Krošelje. Šetří tak další vteřiny ze své početní nevýhody.
36:22'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Lukáš Doudera – 2 min., hákování).
35:35'
Gabriel Szturc vyslal na Zajíčka nebezpečnou střelu, kterou ale znovu kryje domácí brankář. Na druhé straně pak Krošelj zastavil pokus Ondřeje Jurčíka.
34:59'
Březák našel odražený puk od mantinelu a poté byl u zrodu další akce Litvínova. Jenže před Krošeljem si nevypracovali žádnou nebezpečnou akci.
34:05'
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi a hra se stěhuje před Gašpera Krošelje. Litvínov tak získal zadarmo útočnou třetinu.
33:05'
Mitchell Fillman od vlastní branky zakládal další akci Mladé Boleslavi, ale nakonec se Bruslaři před Šimonem Zajíčkem neprosadili.
32:55'
Další komerční pauza.
32:08'
Alan Lyszczarczyk se dostal do zajímavé střelecké pozice, z levé strany vyslal štiplavou střelu, kterou kryje Gašper Krošelj.
31:23'
Slibně se rozvíjející akci Litvínova zastavilo postavení mimo hru a ta je vykázána do středního pásma. Vhazovat se tak bude blíže mladoboleslavské brance.
30:32'
Litvínov je v plném počtu.
30:28'
Jan Grim si sjel na pravý kruh a jeho pohotová rána znovu končí na zákroku Šimona Zajíčka. Už to i vypadá, že Litvínov své další oslabení zvládne.
29:55'
Litvínovští šli ve vlastním oslabení dva na jednoho, nakonec však z této akce nebylo nic. Hned na to získali kotouč hosté a míří zpět do útočného pásma.
29:03'
Pavel Kousal dostal nabito do prostoru mezi kruhy a jeho svižná rána končí na Šimonu Zajíčkovi. Jenž kryje puk pod lapačku a zastavuje hru.
28:32'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Josef Jícha – 2 min., hákování).
28:09'
V rohu obranného pásma Litvínova svedli souboj o puk dva hráči, nakonec ho vydolovali ti domácí a hned před Krošeljem zahrozili, ale brankář Bruslařů měl vše pod kontrolou.
26:19'
Následuje další komerční přestávka.
24:46'
Litvínov právě vstřelil branku!
Na zimním stadionu Ivana Hlinky je vyrovnáno. Střelu, která byla sražena mimo, dojel Ondřej Jurčík a ten pak posunul kotouč na volného ALANA LYSZCZARCZYKA, jenž zblízka prostřelil Gašpera Krošelje – 2:2. Začíná se tak znovu od začátku. Asistence: Ondřej Jurčík.
24:23'
Jakub Březák si nabruslil do těsné blízkosti Gašpera Krošelje, ale jeho přízemní střela byla nepřesné. Nicméně Litvínovští stále operují před jeho brankou.
23:20'
Bruslaři sevřeli svého soupeře v jeho pásmu, ale následné střely se neujaly. Poté si obrana Vervy vzala puk a zamířila s ním bleskurychle před branku Bruslařů.
22:49'
Lukáš Doudera je zpět na hrací ploše a Litvínov je tedy kompletní.
21:42'
A nyní se Litvínovští ve vlastním oslabení dostali před mladoboleslavskou branku, i když nevystřelili, pošetřili cenné vteřiny.
21:04'
Hned po chvilce získala Verva kotouč a z obranného pásma ho poslala až před soupeřovu klec.
20:49'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Lukáš Doudera – 2 min., krosček).
20:35'
Jiří Drtina nahodil ze středního pásma kotouč před litvínovskou branku. Hosté se pak před Zajíčkem chvíli zdrželi, ale nevyslali na něho žádnou střelu.
20:01'
Začala druhá třetina.
Střely na branku: 7 – 12
První třetina je minulostí. V ní se do vedení dostala domácí Verva, ale poté už úřadovali jen hosté. Paradoxně v jednom oslabení vsítili dva góly a otočili zápas na svou stranu. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství, které začne přibližně v 18:19.
20:00'
První třetina skončila.
19:45'
Pavel Kousal se ještě dostal před litvínovskou klec, ale jeho akce nekončí dalším gólem. První část hry se pomalu chýlí ke svému konci.
19:30'
Ještě je hra pozastavena po nepřesné střele Mladé Boleslavi. Puk dostal pod kontrolu Zajíček a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
19:05'
Josef Jícha střílel z levé strany a trefil masku Gašpera Krošelje. Hra je tedy přerušena a vhazovat se za chvíli bude po jeho pravé ruce.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
17:19'
Gabriel Szturc si sjel na levou stranu a odtud pak vyzkoušel pozornost mladého litvínovského brankáře, který u pravé tyče uspěl a po zákroku hru přerušil.
16:59'
Vhazuje se po levé ruce Šimona Zajíčka.
16:09'
Na Baláže šla přihrávka od Lyszcarczyka, ale zužitkovat ji nedokázal. Po něm pak pálil jeho krajan Zygmunt, ale i ten se neprezentoval přesnějším zakončením.
15:20'
Havelka byl obrán Strnadem o puk, ale nakonec ho ještě získal, poté se ale do ohrožení Krošeljovy klece nedostal. Následuje komerční pauza.
14:49'
Verva je jako opařená, dostat dva góly v jedné přesilové hře není úplně běžné. Ale nyní se snažila dostat se před Krošelje, který byl ve svém brankovišti pozorný.
12:38'
A hosté jsou už v plném počtu.
12:35'
Bruslaři ožili a znovu v dalším oslabení byli v pásmu soupeře. Sice nezahrozili před Zajíčkem, ale pošetřili cenné vteřiny z početní nevýhody.
11:39'
Hosté jsou ve čtyřech hráčích.
10:38'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jiří Drtina – 2 min., podrážení).
10:14'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
No a v témže oslabení hosté znovu skórují. Po další chybě chemiků ujel až do mezikruží ONDŘEJ NAJMAN a ke své přihrávce pak přidává i svou přesnou trefu – 1:2. Bruslaři tak kuriózně v oslabení dvěma góly otočili stav. Bez asistence.
09:50'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
V obraně propadli domácí hráči a do úniku se ve vlastním oslabení drali Najman se Strnadem. Poté přihrávku spoluhráče na levé straně zužitkoval JAKUB STRNAD a někdejší kladenský Rytíř tak srovnává stav – 1:1. Asistence: Ondřej Najman.
09:39'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Vladislav Houška.
09:32'
Obránce Jiří Háva se prodral do útočného pásma a poté střílel z levé strany, jenže brankář hostů si bez větších problémů poradil.
08:28'
Litvínovští, ač dnes hrají s hodně okleštěnou sestavou a jen s devíti útočníky, zatím působí aktivněji než hosté. Nyní ale Bruslaři vybojovali puk a snažili se zakončit před Zajíčkem. Klikorkova rána od modré skončila na zadním mantinelu.
07:22'
Ondřej Jurčík dostal přihrávku od Martina Látala a mohl zakončovat na pravé straně k tyči soupeřovy branky, ale nakonec si Gašper Krošelj poradil.
06:24'
Přemysl Svoboda byl před Krošeljem opět aktivní, tentokráte ho ale nepřekonal. Následně pak se zakázaného uvolnění dopustili Bruslaři a hra se stěhuje před Krošelje.
05:40'
Na druhé straně si připsal první vážnější zákrok Šimon Zajíček, jenž zastavil nebezpečnou střelu soupeře a poté nechal hru přerušit.
05:30'
A hned na to se do samostatné akci dostal Ondřej Jurčík, ale před Krošeljem neuspěl. Další nebezpečná akce Litvínova.
04:28'
Litvínov právě vstřelil branku!
Domácí po ubráněném oslabení šli do akce před branku hostů. PŘEMYSL SVOBODA se pak protlačil na levý kruh, odkud poté svou svižnou střelou prostřelil slovinského brankáře ve službách Bruslařů Gašpera Krošelje – 1:0. Verva jde tedy do náskoku o jednu branku. Asistence: Martin Látal.
03:51'
Verva své první oslabení zvládla a nyní je už v plném počtu.
03:17'
David Bernad poslal dobrou přihrávku na Kousala napříč útočným pásmem. Ale nakonec se ukázalo, že Mladá Boleslav tuto akci zbytečně překombinovala. Litvínov se pak osvobozuje.
02:15'
Jako první mají k dispozici přesilovou hru hosté a už se dostali do útočného pásma. Ovšem obrana Vervy dokázala zakročit a kotouč dostala k sobě. Nakonec ho pak odpálila až před Gašpera Krošelje.
01:51'
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Ondřej Baláž – 2 min., držení).
01:35'
Následně pak poslal jeden z litvínovských hráčů propagační střelu na hostujícího brankáře, který neměl s tímto projektilem žádný problém.
01:11'
Filip Helt se postaral o první vážnější akci zápasu, když z hrany pravého kruhu vyslal nebezpečný pokus, ale Krošelj si s ní poradil. Hra je přerušena.
00:27'
U puku je domácí Verva a snaží se projít do první akce zápasu.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

HC VERVA Litvínov: Zajíček (Godla) – Irving, L. Doudera, Kudla, Háva, Březák, Baláž – Zygmunt, Jícha, M. Havelka – Helt, Lyszczarczyk, Jurčík (C) – Látal, P. Svoboda, Válek (A).

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Schwarz) – Bernad (A), J. Drtina, Šidlík, Klikorka, Vl. Brož, Fillman – Šťastný, Flynn, R. Zohorna (C) – J. Strnad, Najman, P. Kousal (A) – Grim, Houška, Severa – Mežnar, G. Szturc, Půček.

Rozhodčí: Lacina, Pilný – Ganger, Klouček.
Vzájemná utkání

V uplynulé, předčasně ukončené sezóně se v základní části oba celky utkaly tradičně čtyřikrát a hned třikrát se z výhry radovali Bruslaři, jednou pak Verva. V Generali Česká Cupu se oba soupeři utkají poprvé.
BK Mladá Boleslav

Bruslaři jsou v tabulce ve skupině B na čtvrtém, tedy posledním místě se ziskem tří bodů. Odehrály tři duely. Nejprve na svém ledě padli 5:7 s Karlovými Vary. Neuspěli ani v derby s Libercem. Bílí Tygři brali doma tři body po výhře 2:0. Naposledy už ale Mladoboleslavští hokejisté zabrali a ve svém teritoriu uštědřili Liberci v odvetě pořádný debakl. Smetli ho totiž 8:2. Poté sehráli zápas v Karlových Varech, kde padli 1:3 a nezískali ani bod. Dnes se tak na ledě Litvínova pokusí plně bodovat, aby ještě měli nějakou šanci na postup do čtvrtfinále. Čeká nás další zajímavá bitva.

Nejproduktivnější hráči

David Bernad 1+3
Brandon Alderson 3+0
Mitch Fillman 1+2
Pavel Kousal 1+2
HC VERVA Litvínov

Litvínovští hokejisté začali tento nově vzniklý pohár Generali Česká Cup se zpožděním kvůli nařízené karanténě. Zasáhli tedy v minulém týdnu, kdy na ledě karlovarské Energie prohráli 0:5. Pak ale následovala odveta v Litvínově, kde chemici opláceli větší měrou. Na Energii si smlsli a sestřelili ji poměrem 6:0. Třetí zápas pak sehráli v Liberci. V severočeském derby padl jeden jediný gól, a sice do sítě Bílých Tygrů. Ve druhé třetině se trefila nová posila, Patrik Zdráhal a nakonec se ukázalo, že jeho trefa byla vítězná. Liberec pak oplácel na ledě Vervy, kde bral dva body po samostatných nájezdech. Litvínovští se tak po čtyřech odehraných duelech nacházejí v tabulce ve skupině B na druhém místě se ziskem sedmi bodů a mají stále šanci vybojovat čtvrtfinále.

Nejproduktivnější hráči

Richard Jarůšek 2+1
František Lukeš 0+3
Tomáš Pospíšil 2+0
Hezký středeční večer přeji všem příznivcům hokeje. V rámci přípravy na novou sezónu budeme sledovat utkání dvou extraligových celků v Generali Česká Cupu. O body do tabulky ve skupině B si to rozdají HC VERVA Litvínov a BK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Články odjinud