SESTŘIHY: Třinec porazil Vítkovice. Uspělo Dynamo a poprvé i Kometa

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Třince, Pardubic, Plzně a Zlína si výhrami v závěrečném šestém kole Poháru Generali České pojišťovny zajistili postup do čtvrtfinále play off letní soutěže. Oceláři porazili doma Vítkovice 6:2 a vyhrají skupinu D; Dynamo uspělo v přímém souboji o postup na ledě Olomouce, kde vyhrálo 5:1. Plzeň přehrála doma České Budějovice 5:3 a Zlín po obratu ve třetí třetině Přerov 4:1.

Skupina A

Domácí: 11:56. Musil, 15:09. Rob, 29:45. Kodýtek, 38:48. Musil, 47:47. Suchý

Hosté: 23:12. Pýcha, 27:23. Plášil, 41:00. Plášil

Domácí: Frodl (Pavlát) – Budík, Čerešňák (A), Lang, Kaňák, Vráblík, Jiříček, Houdek – Malát, Mertl (A), Gulaš (A), Stach, Musil, Rob, Kantner, Kracík, Přikryl, Pour, Kodýtek, Suchý

Hosté: Patera (Strmeň) – Pýcha (C), Plášil, Vydarený (A), Pavel, Suchánek, Lytvynov – Beránek, Prokeš, Karabáček, Voženílek, Přikryl, Doležal, Novák (A), Gilbert, Indrák, Christov, Venkrbec, Holec

Svoboda, Šindel – Brejcha, Pešek

LOGSPEED CZ Aréna

749 diváků

V přímém souboji o postup ze skupiny A si Plzeň poradila s Českými Budějovicemi. Západočechy dotáhli za vítězstvím 5:3 zejména Pavel Musil, který se zapsal dvakrát do listiny střelců, a Luboš Rob, ten zaznamenal jeden gól a dvě asistence.

SESTŘIH: Plzeň - Motor ČB 5:3. Indiáni zdolali houževnatý Motor a mohou se těšit na čtvrtfinále

Skupina B

Domácí: 08:00. Šťastný, 17:43. Cienciala, 27:00. Alderson, 28:58. Pláněk, 59:40. Stránský

Hosté: 04:42. Hanzl, 11:47. Lukeš, 42:59. Jarůšek

Domácí: Růžička (Krošelj) – Hrbas, Vacík, Moravec, Pláněk (A), Dlapa, Klikorka – Alderson, Zbořil (A), Jääskeläinen – Lunter, Bičevskis, Stránský – Půček, Cienciala (C), Šťastný – Mežnar

Hosté: Godla (Honzík) – Balinskis, Háva, Baláž, Irving, Štich (A), Kudla – Jarůšek, Svoboda, Mahbod – Lukeš, Hübl (C), Pospíšil – Válek, Hanzl, Myšák – Havelka, Jurčík, Zygmunt

Hejduk, Pilný – Rampír, Špringl

ŠKOENERGO Aréna

343 diváků

Mladá Boleslav po přetahované v první třetině, která skončila 2:2, udělala klíčový krok za výhrou nad Litvínovem v druhém dějství. Trefami Aldersona s Pláňkem odskočila na rozdíl dvou branek. V úvodu třetí části sice snížil Jarůšek, ale vyrovnat se Severočechům nepodařilo. Vítězství Mladoboleslavských pečetil 20 sekund před koncem Stránský. I přes vítězství obsadila Boleslav ve skupině B poslední místo.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Litvínov 5:3. Domácím výhra k postupu nestačila

BK Mladá Boleslav Vše o klubu ZDE

HC VERVA Litvínov Vše o klubu ZDE

Domácí: 31:14. Filippi

Hosté:

Domácí: Kváča (Pavelka) – Šmíd (A), Knot, Rosandič, Hanousek, Derner, Havlín – Birner (A), Filippi, Bulíř – Rachůnek, Gríger, Lenc – Musil, Jelínek (C), Zachar – Vlach, Najman, Šír

Hosté: Bednář (Kašpar) – Kotvan (C), Šenkeřík, Kowalczyk, Weinhold, Graňák (A), Plutnar – Lauko, Kaše (A), Flek – Hladonik, Vildumetz, Mikúš – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich Machač, Vondráček – Zabloudil

Pešina, Pražák – Zíka, Šimánek

Home Credit Arena, Liberec

1 194 diváků

Liberec zvládl přímou bitvu o postup z vyrovnané skupiny B. Díky trefě Filippiho porazil Karlovy Vary 1:0, což mu zajistilo dokonce první místo. Energii naopak porážka poslala na nepostupovou třetí pozici za Litvínov. Všechny tři celky nasbíraly 10 bodů.

Hosté: 07:19. Blümel, 09:59. Machala, 27:25. Tybor, 30:43. Zeman, 31:23. Kusý

Domácí: Konrád (Mokrý) – Švrček, Valenta, Ondrušek (A), Škůrek, Vyrůbalík (C), Rutar, Černý – Ostřížek, Knotek (A), Tomeček – Olesz, Kucsera, Klimek – Nahodil, Káňa, Burian – Strapáč, Bambula

Hosté: Klouček (Nečas) – Kolář (C), Linhart, Mikúš, Hrádek, Vála, Holland, Jelínek – Blümel, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Vondrka, Claireaux, Kusý – Machala, Anděl, Zeman

Adam Kika, René Hradil – Jiří Gebauer, Vladimír Rožánek

Zimní stadion Olomouc

Pardubice si již v první třetině vypracovaly na Hané dvoubrankový náskok, domácí poté sice dokázali zásluhou Jana Káni snížit, ale Východočeši odpověděli třemi góly v rozmezí čtyř minut a zápas skupiny C bezpečně dovedli do vítězného konce.

SESTŘIH: Olomouc - Pardubice 1:5.

HC Olomouc Vše o klubu ZDE

HC Dynamo Pardubice Vše o klubu ZDE

Domácí: 38:38. Holík, 50:24. Horký, 59:04. Zaťovič

Hosté: 54:56. Kevin, 56:24. Růžička

Domácí: Klimeš (Vejmelka) – Bartejs, Freibergs, Pyrochta, Němec, Gulaši, Zábranský – Zaťovič, Holík, Mueller, Vincour, Klepiš, Schneider, Valský, Rákos, Kusko, Plášek, Střondala, Horký.

Hosté: Lukeš (Mazanec) – Nedomlel, Zámorský, Jank, Čáp, Šalda, Pavlík F., Gaspar – Chalupa, Cingel, Smoleňák, Sklenář, Růžička, Klíma Kelly, Perret, Klíma Kevin, Jergl, Pavlík R., Koukal, Pilař.

Jeřábek, Vrba – Ondráček, Špůr

DRFG arena

656 diváků

Kometa až v šestém zápase dokázala v turnaji poprvé bodovat, když porazila hradecký Mountfield. Cestu za třemi body si ale zkomplikovala. Vedla už 2:0, ale ve třetí části Východočeši srovnali. O výhře Brna ale rozhodl v poslední minutě Zaťovič.

SESTŘIH: Kometa Brno - Mountfield HK 3:2. Hradec smazal dvougólové manko, výhru domácích trefil až v poslední minutě Zaťovič

Hosté: 30:16. Süss

Domácí: Kořének (Huf) – Žižka, Gazda, Hamrlík, Ferenc, Suhrada, Nosek – Herman, Fořt, Ondráček – Okál, Honejsek, Šlahař – Köhler, Fryšara, Dufek – Dobiáš, Sedláček, Karafiát.

Hosté: Kacetl (Holík) – Hrabal, Král, Klimíček, Zbořil, Kučeřík, Dřímal – Doležal, Pšurný, Dostálek – Goiš, Hejcman, Hajšman – Süss, Indrák, F. Dvořák – J. Dvořák, Svoboda, Zmeškal – Dobša.

Kubičík, Obadal – Axman, Hranoš

ZS Luďka Čajky

Čtyři góly vstřelené ve třetí třetině pomohly Zlínu k výhře nad prvoligovým Přerovem a posunu na druhé místo před Vítkovice. Dvakrát se mezi střelce zapsal Zdeněk Okál.

SESTŘIH: Zlín - Přerov 4:1. Berani zlomili prvoligistu až ve třetí třetině

PSG Berani Zlín Vše o klubu ZDE

HC ZUBR Přerov Vše o klubu ZDE

Domácí: 00:32. Stránský, 06:56. Růžička, 31:47. Hrňa, 32:30. Hrňa, 43:33. Růžička, 52:34. Marcinko

Hosté: 15:11. Lakatoš, 21:43. Demel

Domácí: Štěpánek (Daneček) – Gernát, Doudera, Jaroměřský, Kundrátek, Zahradníček, Haman, Hrachovský – Stránský, Vrána, Růžička (A) – Dravecký (C), Marcinko (A), Hrňa – Raška, Peterek, Ramik – Hrehorčák, M. Roman, Kurovský.

Hosté: Dolejš (Svoboda) – Štencel, Koch, Trška, Černý, Demel, Polák (C), Kubeš – Mallet, Hruška, Lakatoš – Krenželok (A), Marosz, Schleiss (A) – Dočekal, Mikyska, Kubalík – Dej, Werbik, Šišovský.

Šír, Mrkva – Hlavatý, Lederer.

500 diváků

Třinec vykročil za výhrou a postupem již v první minutě, kdy otevřel skóre Matěj Stránský. Sedmadvacetiletý útočník nakonec nasbíral čtyři kanadské body, neboť si připsal ještě tři asistence. Dvakrát se mezi střelce zapsali Martin Růžička a Erik Hrňa.

SESTŘIH: Třinec - Vítkovice 6:2.

1. Třinec 6 4 0 1 1 24:16 13
2. Zlín 6 4 0 0 2 23:14 12
3. Vítkovice 6 3 0 0 3 21:18 9
4. Přerov 6 0 1 0 5 7:27 2