Nejmenší hráči v extralize: talent Komety, lup Mladé Boleslavi i Pech | iSport.cz
Jan Denemark
3. prosince 2020 • 04:50

Nejmenší hráči v extralize: talent Komety, lup Mladé Boleslavi i Pech

Autor: Jan Denemark
Vstoupit do diskuse
0
 • Petr Holík, Petr Kodýtek či Lukáš Pech patří k nejmenším hráčům v Tipsport extralize Petr Holík, Petr Kodýtek či Lukáš Pech patří k nejmenším hráčům v Tipsport extralizeFOTO: Koláž iSport.cz

  Jsou malí, ale šikovní. A dokazují, že i přes nevýhodu ve výšce umí prorazit jinak. V Tipsport extralize nalezneme jen jednoho hráče, který měří pod 170 cm. Plzeňský útočník Petr Kodýtek, o kterém si více můžete přečíst v sekci iSport Premium, patří v aktuální sezoně k tahounům Plzně. V 16 zápasech nasbíral devět bodů (6+3). Menší hráči jsou oporami i ve Spartě, Kometě Brno či Mladé Boleslavi. Podívejte se na jejich přehled.

 • Lukáš Pech

  útočník
  Sparta
  172 cm
  18 zápasů
  2+9

  Zatímco v kabině pražského týmu se v posledních letech dělo jedno zemětřesení za druhým, drobný forvard zůstává. Už osmou sezonu. A rozhodně to nevypadá, že by se na tom v nejbližších chvílích mělo cokoliv měnit. I v sedmatřiceti letech je mistr extraligy z roku 2009 pořád platný. A jak. Jeho dlouhá hokejka pořád přihrávkami nachází přesně cíl. Lepšího nahrávače Sparta v současnosti nemá.

  Mladá Boleslav - Sparta Praha: Pech zblízka dorazil puk za záda Krošelje, 1:2

 • Petr Holík

  útočník
  Kometa
  171 cm
  10 zápasů
  2+10

  Co rodák ze Zlína nezískal ve výšce, nahradil v herním přehledu. Nesmírně šikovný centr je jednou z nejzářivějších ligových hvězd. Dokazoval to právě ve Zlíně, v Mladé Boleslavi i v Kometě. Brno v posledních letech nemá lepšího, a především konzistentnějšího hráče. Na Holíka je spoleh. I když zrovna nemá svůj den, body udělá. Zároveň má pro středního útočníka jednu důležitou vlastnost. Spoluhráče okolo sebe posouvá o několik levelů výše.

  Kometa Brno - Liberec: Holík otevřel skóre utkání ranou z mezikruží, 1:0

 • Adam Zbořil

  útočník
  Mladá Boleslav
  171 cm
  14 zápasů
  3+4

  Zajímavý příběh. Po juniorských letech v Kanadě a ve Finsku byl polozapomenutý ve slovenské nejvyšší soutěži. V dresu Nových Zámků se ale za dva ročníky díky povedeným výkonům znovu vrátil na extraligový radar. Vsadili na něj v Mladé Boleslavi a zatraceně dobře udělali. Zničehonic si totiž doplnili kabinu o schopného forvarda pro každou situaci, který navíc boduje. A to se počítá!

  Mladá Boleslav - Pardubice: Bruslaři využili přesilovku. V síti skončila skrytá střela Zbořila, 2:0

 • Vojtěch Střondala

  útočník
  Kometa
  170 cm
  4 zápasy
  1+0

  Mladý forvard má skvělé bruslení, bez něhož v současném hokeji zkrátka nelze uspět. V současném ročníku měl v sestavě Komety konečně prodat talent naplno. V minulé sezoně se mu dařilo v dresu Litoměřic a už je načase udělat v kariéře krok do nejvyššího patra v tuzemsku. Jenže Střondalu zradilo to nejdůležitější. Zdraví. Prozatím si tak připsal pouhé čtyři starty.

  Třinec - Brno: Důraz Střondaly před bránou vrátil hosty do zápasu, 3:1

 • Petr Kodýtek

  útočník
  Plzeň
  167 cm
  17 zápasů
  7+3

  Plzeňský štírek dává všem dětem naději, že i přestože nemají více než 170 centimetrů, cesta do hokejového světa pro ně zdaleka není zavřená. Právě naopak. Pokud máte vůli, vrozenou rvavost a samozřejmě šikovnost na ledě, může se o vaše střelecké umění jednou opírat i extraligový klub s nejvyššími ambicemi. Jistě, v Plzni mají Milana Gulaše nebo Tomáše Mertla. Ale taky Kodýtka, jehož střelecký apetit roste s každým zápasem.

  Liberec - Plzeň: To byla šibenice! Kodýtek vyrovnal v oslabení, 2:2

Vstoupit do diskuse
0
35.kolo
Články odjinud


Články odjinud