Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!
Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.
Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).
Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.
Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.
Zprávy ze dne 26. listopadu 2024
Potvrzeno. Do Tipsport extraligy přichází dvojice posil ze zámoří! A posilují oba finalisté minulého play off. Utah uvolní dva slovenské reprezentanty - útočníka Miloše Kelemena do Pardubic a obránce Patrika Kocha do Třince. Nejedná se ovšem o přestup, ale jen o hostování. Klub NHL, za kterých chytá český brankář Karel Vejmelka, si ponechává práva na oba hráče.
Zprávy ze dne 25. listopadu 2024
Kometa přišla o jednu ze svých nejvýraznějších tváří posledních let. Uprostřed sezony se dohodla na ukončení smlouvy s útočníkem Martinem Zaťovičem (39). Kapitán po dohodě opouští tým, s hokejem ovšem nepraští. Zvažuje nabídky z Maxa ligy. Podle informací iSport.cz o něj stojí například Zlín či rodný Přerov. Více čtěte ZDE>>>
Za pár týdnů může jít do tuhého a před Ondřejem Beránkem se objeví štos lukrativních nabídek. Nejlepšímu střelci aktuální extraligové sezony na jaře končí smlouva a Karlovy Vary budou mít těžkou práci svůj klenot udržet. Světový šampion začne přehrabovat nabídky vidlemi, jedna zajímavější a lukrativnější než druhá. „Chci ho k nám do Komety,“ netají Jakub Flek, donedávna Beránkův parťák v týmu Energie. Více čtěte ZDE>>>

Nečekaná zpráva z Brna! Dres Komety už nadále nebude oblékat kapitán Martin Zaťovič. Devětatřicetiletý útočník, který s klubem slavil zisk dvou mistrovských titulů, končí pod Špilberkem po více než osmi letech z výkonnostních důvodů. „Všichni si uvědomujeme, že se jedná o nestandardní situaci, ale i taková rozhodnutí k hokeji prostě patří,“ uvedl boss Libor Zábranský pro klubový web. „Martin zanechal v Kometě obrovskou stopu, byl součástí mistrovské party, ale věk se zastavit nedá. Výkonům z posledního období odpovídal i nižší icetime, a než aby byl Zaťa se svými zkušenostmi na hraně sestavy, jsme se rozhodli pro toto řešení. Je to i v souladu s tím, že chceme dát větší šanci mladým hráčům.„ Rodák z Přerova v probíhající sezoně za Brno nastoupil do 20 zápasů, ve kterých si připsal gól a asistenci. Více čtěte ZDE>>>
