20. srpna 2023 • 22:32

Pardubice rozstřílely Davos a ovládly Dolomiten Cup, Třinec třetí v Tatrách

0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Kapitán Vrána o pátých mistrovských oslavách v Třinci v řadě: To se nikdy neomrzí

Hokejisté Pardubic ovládli Dolomiten Cup v italském Neumarktu. Ve finále zvítězili svěřenci trenéra Václava Varadi nad švýcarským Davosem 5:1. Mistrovský Třinec porazil v utkání o třetí místo na Tatranském poháru v Popradu finský celek SaiPa Lappeenranta 5:2.

Pardubické Dynamo vyhrálo i třetí přípravný duel. Přesně po osmi minutách otevřel skóre Tomáš Dvořák a ještě v první třetině zvýšil další obránce Peter Čerešňák.

V polovině utkání dal třetí gól Adam Musil a v závěru druhého dějství se prosadil také Lukáš Sedlák. Ve 44. minutě snížil Chris Egli, ale vzápětí měl poslední slovo bek Ondřej Vála.

Oceláři ve třetím testu před novou sezonou vyhráli podruhé. Prohrávali už přitom 0:2, protože v 17. minutě otevřel skóre Valtteri Ojantakanen a po 31 sekundách druhé části se prosadil Niklas Appelgren.

Za 46 vteřin ale zahájil obrat Richard Pánik, v 26. minutě vyrovnal bek Adam Smith a před polovinou utkání skóroval také Oskar Haas. Náskok Třince pojistil v druhé třetině zadák Marián Adámek a výsledek v závěru završil kapitán Petr Vrána.

HC Dynamo Pardubice - HC Davos 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 8. T. Dvořák, 18. Čerešňák, 31. A. Musil, 39. L. Sedlák, 45. Vála - 44. Ch. Egli.

HC Oceláři Třinec - SaiPa Lappeenranta 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
Branky: 22. Pánik, 26. Smith, 29. Haas, 36. Marián Adámek, 58. P. Vrána - 17. Ojantakanen, 21. Appelgren.