6. prosince 2023 • 14:00

Frolík, Kaše a další napadli sudí. Komise trestá, nezahrají si dva duely

8
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Čtyři hokejisté přijdou v extralize o dva zápasy kvůli fyzickému napadání rozhodčích. Disciplinární trest za své přestupky v 25. kole dostali sparťanský obránce Ondřej Mikliš, kladenský útočník Michael Frolík, Slovinec Rok Macuh z Olomouce a opora litvínovské ofenzivy Ondřej Kaše. Asociace profesionálních klubů ledního hokeje o tom informovala na svém webu. V předchozích 24 kolech přitom řešila disciplinární komise jediný podnět tohoto typu.

Mikliš a Frolík navíc k zastavení činnosti dostali pokutu ve výši 10 procent základní měsíční odměny. Mikliš se provinil v nedělním zápase Sparty v Karlových Varech (3:0). Hvězda Rytířů Frolík poslal sudího na led v utkání s Českými Budějovicemi na začátku třetí čtvrtiny utkání, které Kladno prohrálo 3:6.

Lídr Olomouce Macuh si počínal v rozporu s pravidly v Mladé Boleslavi (4:2) a Ondřej Kaše srazil sudího ve 47. minutě ve Vítkovicích, kde Litvínov prohrál 2:6. Dvojzápasový trest je nejnižším možným. „Při svém rozhodnutí zohlednila rovněž zkušenosti a trendy ve vyspělých hokejových soutěžích a došla k závěru, že byla ve všech případech naplněna skutková podstata přestupku,“ uvedla komise.

Její předseda Viktor Ujčík ve zkráceném řízení udělil i další tři tresty. Činnost na jedno kolo má zastavenou litvínovský Denis Zeman za sekání. Pokutu 20.000 korun zaplatí za nesportovní chování Andrej Nestrašil z Třince, jenž byl vyloučen do konce utkání s Pardubicemi. O deset procent z měsíční odměny přijde kladenský Radek Smoleňák, neboť nafilmoval pád.

1. Pardubice 52 33 8 6 5 203:115 121
2. Sparta 52 32 6 3 11 172:119 111
3. Třinec 52 25 9 6 12 172:132 99
4. Brno 52 21 9 5 17 160:139 86
5. Litvínov 52 23 5 4 20 163:165 83
6. Č. Budějovice 52 23 2 10 17 147:149 83
7. Liberec 52 24 3 4 21 174:165 82
8. Mountfield 52 16 8 11 17 135:137 75