Vítkovice - Boleslav 2:0. Dlouhý gólový půst, výhru domácích trefil Kalus

0
Jarolím: Slavia? Míň arogance, víc kreativity. Drahé posily zatím nejsou znát
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány

V předehrávce 28. kola Tipsport extraligy porazily Vítkovice v domácím prostředí 2:0 Mladou Boleslav. Důležitý souboj ze spodních pater tabulky nejvyšší hokejové soutěže byl dlouhou dobu vyrovnaný, na gól čekali diváci až do 47. minuty. Po přihrávce Dominika Lakatoše protrhl gólový půst Marek Kalus. O dalších pět minut později pak navýšil vedení Petr Fridrich, a tak mohli domácí slavit důležité vítězství, díky kterému odskočili třináctému Kladnu na rozdíl pěti bodů, Rytíři ale mají k dobru zápas v Pardubicích. Bruslaři naopak prohráli i šesté po sobě jdoucí utkání a krčí se na posledním místě tabulky.

Souboj dvou týmů ze suterénu tabulky byl spíše vyčkávací partií, kterou umocňovalo dlouhé čekání na gól. Úvod tomu přitom nenasvědčoval. Na obou stranách bylo rušno, daleko od gólu nebyl Lakatoš ani hostující Půček. Domácí byli sice většinu času o něco aktivnější, ale vyložených šancí měli pomálu. Naopak v 19. minutě proklouzl jejich defenzivou Lantoši a jeho nájezd zastavil až Klimeš.

Podobný průběh měla také druhá třetina a Vítkovičtí v ní byli o krok blíž k vedoucí brance. Hosty ale po Grmanově ráně od modré čáry zachránila horní tyč a v 37. minutě zase prokázal postřeh gólman Růžička, který po vítkovickém přečíslení kryl Dejův pokus pod břevno.

Vítkovice do třetí části rozházely útočné formace, ale v jejím nástupu čelily náporu hostů, a nebýt pohotové reakce Klimeše, Pavlíkova bekhendová dorážka z úhlu mířila do sítě. Domácí nepostavila na nohy ani první přesilovka, kterou zahráli tak bídně, až diváky vyprovokovali k pískotu. Ale všechno jim bylo odpuštěno ve 47. minutě, když po neproměněném sólu Lakatoše akce pokračovala a Kalus z druhé vlny přece jen Růžičku švihem těsně nad ledem pokořil.

Drama rozsekl v 52. minutě Fridrich, který po perfektní nezištné přihrávce Raskoba lehce zblízka usměrnil kotouč do prázdné branky za vyšachovaným Růžičkou.

Když se Středočeši nedokázali prosadit ani při hře pět na čtyři, zůstali bez bodu. V poslední minutě mohl jejich prohru zvýraznit Chlán, ale Růžičku ze sóla nepřekonal.

Domácí: 46:40. Kalus, 51:44. Fridrich

Hosté:

Domácí: Klimeš (Machovský) – Percy, Raskob, Mikuš (A), Grman, Auvitu, L. Kovář, R. Jeřábek – Kalus, Krieger, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, Vondráček – Bukarts, Chlán, Peterek – Dej (A), Claireaux, Razgals.

Hosté: J. Růžička (F. Novotný) – Pyrochta (A), F. Pavlík, Gewiese, Osburn, Jánošík (C), Bernad, Štibingr – Skalický, Hradec, Lantoši (A) – Gardoň, Järvinen, Krivošík – Rohdin, Závora, Malínek – Dvořáček, Zvagulis, J. Půček.