Pavel Bárta
18. prosince 2013 • 12:02

Zoufalý Gudasův otec: V Mostě hráče neplatí. Co jim můžu vykládat?

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Chybí levá noha, Červ odsune Krejčího na stopera. Co křídla a základní sestava?
Hašek oznámil nominaci na EURO. Jedou Červ a Jaroš, překvapení na levém beku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Od září neviděl od klubu korunu. On ani hráči Mostu, kromě těch, kteří mají smlouvu v nedalekém Litvínově. I proto je tým ze severočeského města v druhé nejvyšší soutěži beznadějně poslední. „Je to tady o ničem. Jak může trenér něco vykládat, když mu hráč řekne, že nemá na benzín a že už asi nebude jezdit?“ zoufá si Leo Gudas, trenér prvoligového mužstva, bývalý reprezentant a taky otec řízného obránce Radka Gudase, který hraje NHL za Tampu Bay.„Korole zaplať! bez peněz se nedá hrát, ani žít!“ křičel transparent, který vyvěsili v hledišti mosteckého stadionu při sobotním utkání proti Ústí nad Labem. Vyzýval jednatele klubu Valerije Korola, aby uhradil, co dluží. Most funguje jako záloha Litvínova. Hráči, kteří mají smlouvy s extraligovým týmem, dostávají mzdu od něj. Osm zbývajících plus trenéry má platit majitel mosteckého klubu.

„Pan Korol je jediný člověk, který má přístup k účtu. A 18. prosince v 8:22 ráno mi napsal zprávu, abych mu poslal číslo účtu. Až tímto dnem ho začalo zajímat, že jsou tu lidi, kteří nedostávají výplatu, přitom já jsem tady od začátku září. To je od něj hodně trapné. Taky přes noviny vyzval, že pokud má někdo problémy, ať se písemně obrátí na vedení. Nevím proč, když se mu to připomíná tři měsíce, hráči ho potkávají,“ popisuje Gudas.

Tento transparent byl k vidění na stadionu Mostu.Foto Archiv

Most jde od jedné porážky ke druhé. Středeční prohra v Mladé Boleslavi byla sedmou v řadě, v tabulce ztrácí mužstvo 11 bodů na předposlední Kadaň. „Co může kouč přikazovat, jak může rozdávat pokuty, když hráči něco provedou, pokud za svoji práci nedostávají peníze? Nehledě na to, že se blíží vánoční svátky…“ míní trenér Mostu.

Přitom se nejedná o závratné částky, a to ani ve srovnání s prvoligovým průměrem. Hráči v Mostě nastupují i za deset, patnáct tisíc korun měsíčně. „To nejsou žádné obrovské peníze, ale oni z toho žijí. Někdo občas ještě chodí pomáhat třeba tatínkovi do firmy, ale je složité spojit to s hokejem na této úrovni,“ pokračuje.

Problémy se kupí, protože je potřeba z něčeho žít, k tomu platit nájem, složenky, pojistky a další náklady. Trenér Gudas existenční potíže nemá, ale zoufalá situace i jemu dělá velké starosti. „Jako plátce DPH musím hradit zálohy, za tři měsíce jsem minus padesát tisíc. A pan Korol mi zatím nic nedal. Nevím, co by dělali jiní. Asi by přestali chodit do práce…“ povzdechne si.

V Mostě se nestávkuje, ale kromě vyvěšení plakátu chystali ještě protestní akci. „Chtěli jsme se domluvit s Ústím, kde taky nedostávali peníze, že místo hokeje budeme hrát kopanou. Ale Ústí na to nepřistoupilo, protože jim zrovna něco doplatili,“ uzavírá Leo Gudas.

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud