Kytarista Vitásek: Brnkal jsem i na MS, ale Jágr mi vynadal | iSport.cz
19. srpna 2014 • 04:57

Kytarista Vitásek: Brnkal jsem i na MS, ale Jágr mi vynadal

Autor: sik
Vításek ovládá kromě hokejky i hru na kytaru
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4 Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Od hokeje až ke kytaře. Ondřej Vitásek, obránce libereckých Bílých Tygrů, mění hokejku za hudební nástroj často. Na jedničku tedy zvládá nejen hru na ledě, ale i na struny. O čemž přesvědčil iSport TV...Prý toužil ovládat nástroj už od malička. Ovšem nevedlo se. „Babička mě k tomu pak málem donutila, ale začal jsem až minulý rok v září, kdy mi tady v Liberci ukázal kamarád jak na to,“ vypráví Vitásek o svých začátcích.

Repertoár jeho písní neustále roste a sám si v nynější době na internetu hledá skladby, které se následně učí hrát. Začínal však na tradičních táborových.

Kytarista Vitásek: Zvládl bych i triangl

„Klasika jako Severní vítr nebo Červená řeka. Umím ale zahrát spousty písniček z paměti. Člověk jak to hraje pořád, tak si to zapamatuje,“ říká třiadvacetiletý reprezentant, který se na kytaru snaží trénovat pokaždé, kdykoliv se naskytne volný čas.

Toho má však během hokejové sezóny pomálu. Svůj nástroj si na jaře přibalil i na šampionát v Bělorusku a parťáka na společné hraní našel v brankáři Alexandru Salákovi.

„Se Sašou jsme se domluvili, že si kytary vezmeme na mistrovství, abychom si pobyt tam trochu zpříjemnili. Jednou jsme hráli na pokoji pozdě v noci a druhý den pak přišel Jarda Jágr a nadával, který blázen hrál na kytaru ještě v jednu ráno,“ vzpomíná s úsměvem Vitásek.

V jiném hudebním nástroji zatím obránce zálibu nenašel. „Kytara mě baví nejvíc. Zvládl bych ale i triangl,“ směje se.

 


Články odjinud


Články odjinud