29. července 2015 • 20:30

Růžičkova premiéra snů, Piráti si vyšlápli na silný Omsk

Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs

Poprvé stanul Vladimír Růžička na střídačce Chomutova jako hlavní kouč a poprvé se mohl radovat z výhry. Piráti v domácím prostředí přehráli v přípravném utkání čtvrtfinalistu loňského ročníku KHL Avangard Omsk 4:3. Michal Vondrka, nejzvučnější to posila Chomutova, vstřelil jednu branku.

V dresu Avangardu se představila v brance posila ze Slavie Dominik Furch a dvě asistence si připsal Vladimír Sobotka.

Vladimír Sobotka z Omsku si něco vyříkává s klečícím Martinem Rýglem z Chomutova po vzájemné potyčce

Bezbrankový stav před 5028 diváky prolomil ve 29. minutě v přesilovce tečí Vondrka a za 23 vteřin překonal Furcha také bek Havel. Avangard dokázal vyrovnat. Po 28 sekundách třetí třetiny se trefil Ahnelöv a ve 46. minutě také Kuljaš.

Za 158 vteřin ale vrátil Chomutovu vedení David Květoň, v 55. minutě zvýšil Hřebejk a Omsk už jen snížil v početní výhodě díky Valentěnkovi.

Přípravný hokejový zápas:

Piráti Chomutov - Avangard Omsk 4:3 (0:0, 2:0, 2:3)

Branky: 29. Vondrka, 29. R. Havel, 48. D. Květoň, 55. Hřebejk - 41. Ahnelöv, 46. Kuljaš, 57. Valentěnko

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>