14. prosince 2017 • 13:03

Strůjce plzeňského úspěchu Straka: Nejtěžší bylo vyhodit bráchu

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje
LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jako hráč vyhrál Nagano, mistrovství světa i extraligový titul. Dovede řídit klub z pozice majitele a generálního manažera. Teď dokazuje, že skvěle zvládá i roli kouče. „Ale není to nic, co bych chtěl do budoucna dělat,“ přiznává 45letý někdejší útočník Martin Straka. Ve zpovědi pro páteční Sport Magazín vykládá právě o trenérské roli. I o tom, co ho dovede nejvíce vytočit. Když někdo nemaká…Z NHL se do Plzně vrátil v roce 2008. O pět let později slavil historický titul, jako kapitán v infarktovém prodloužení sedmého zápasu se Zlínem vstřelil zlatý gól.

I teď má jeho tým skvěle našlápnuto. Jenže euforie není nic, co by klubového šéfa pohltilo. Opakuje slova respekt, pokora. Na střídačku si stoupnul během minulé sezony, kdy musel říct svému bráchovi Michalovi: Končíš…

„Co jsem v Plzni, tak to bylo nejtěžší rozhodnutí,“ připouští útočník, který v NHL odkroutil 954 zápasů. Osud nakonec na střídačku zavál právě jeho. I když o tom vůbec původně neuvažoval.

Nenechte si ujít páteční Sport Magazín

„Spíš jsem se tam postavil jako takový štít,“ přiznává, že chtěl hlavně pomoct 36letému kouči Ladislavovi Čihákovi. Nakonec se z toho vytvořilo úspěšné trenérské složení, i když sám Straka to nazval, že to zezačátku byl kočkopes.

A na co je jako trenér nejvíce háklivý? „Když někdo nemaká a netahá,“ řekne bez okolků. „Na to jsem úplně alergickej.“ Jako kouč se s nikým nemazlí, v minulé sezoně, kdy se týmu nedařilo, neměl problémy ani posadit největší hvězdy.

V čem je zásadní proměna týmu? Kdo mu nejvíce pomohl? Jak to, že teď tak šlapá? Proč jsou potřeba hodné svině? O tom všem Straka vypráví v rozhovoru pro Sport Magazín, který vychází už zítra.

Co dalšího najdete ve Sport Magazínu:

Uniklo z Facebooku: Jan Snítil. Co odcházející legendě českého curlingu vzkazují Karel Jarolím nebo Jakub Voráček?

Světový fotbal: Zachovejte si čistou hlavu! To radí Joshua Kimmich, obránce Bayernu Mnichov.

Můj první gól: Daniel Zítka

Auto: Peugeot Traveller 2.0 BlueHDi EAT6

Téma: Ester Ledecká. Proč se tahle 22letá snowboardová a lyžařská reprezentantka stala globální hvězdou? Co stojí za jejím úspěchem? Vyprávějí o tom David Trávníček a Viktor Valta ze společnosti Sport Invest, která ji zastupuje

Vysoká hra Zdeňka Haníka: Nejenom o sparťanském kouči Stramaccionim

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze