Adam Svoboda (†41) zemřel. Vzpomínají na něj hokejisté i kamarádi | iSport.cz
7. května 2019 • 17:02

Byl jsi náš hrdina. Rittich, Frodl a další truchlí nad smrtí Adama Svobody (†41)

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
INSIDER: Baroše mi připomíná Hložek. Hancko? Chovancovi rozumím
VŠECHNA VIDEA ZDE

V úterý odpoledne zasáhla nejen český hokej velmi smutná zpráva. Bývalý gólman, mistr české ligy se Slavií a Plzní a mistr světa z roku 2005 Adam Svoboda spáchal ve věku 41 let sebevraždu. Smutek z tragické události vyjadřuje na sociálních sítích řada sportovců, s nimiž se Svoboda ve své kariéře setkal…V úterý odpoledne zasáhla nejen český hokej velmi smutná zpráva. Bývalý gólman, mistr české ligy se Slavií a Plzní a mistr světa z roku 2005 Adam Svoboda spáchal ve věku 41 let sebevraždu. Smutek z tragické události vyjadřuje na sociálních sítích řada sportovců, s nimiž se Svoboda ve své kariéře setkal…

S obrovským smutkem jsme přijali zprávu o tom, že nás navždy opustil bývalý brankář a trenér Adam Svoboda. Mistru světa z roku 2005, dvojnásobnému českému šampionovi, jenž odchytal 318 utkání za Pardubice, bylo 41 let. Vyjadřujeme hlubokou soustrast všem pozůstalým,“ reagoval na úmrtí Svobody hokejový klub HC Dynamo Pardubice, kde působil naposledy jako trenér brankářů.

Říha o Svobodovi (†41): Odešel dobrý člověk, který by se rozkrájel pro tým

„Byl jsi můj hrdina, když jsem byl malej kluk a chodil se dívat na hokej. Odpočívej v pokoji. #31,“ napsal na svém instagramu brankář Plzně Dominik Frodl, který svůj idol sledoval, když Svoboda válel v dresu Slavie.

Právě Pražanům Áda pomohl k titulu v roce 2008. Slávisté na jeho počest v Edenu zřídili pietní místo, kam na gólmana mohou zavzpomínat fanoušci, v jejichž srdcích zůstane navždy.

Tragická novina zasáhla také gólmana Calgary Flames Davida Ritticha. „Odpočívej v pokoji, kamaráde,“ napsal na sociální sítě. A na dlouholetého kamaráda z reprezentace zavzpomínal také vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička. „Upřímnou soustrast všem pozůstalým,“ napsal olympijský vítěz z Nagana.

Milan Hnilička se s Adamem Svobodou potkával jako soupeř na hokejových stadionech
Milan Hnilička se s Adamem Svobodou potkával jako soupeř na hokejových stadionech

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud