Ruský talent má v Evropě stopku za kokain! Zachrání kariéru v zámoří? | iSport.cz
11. září 2020 • 19:45

Ruský talent má v Evropě stopku za kokain! Zachrání kariéru v zámoří?

Autor: kal
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
SESTŘIH: Plzeň - Sönderjyske 3:0. Viktoria jde v EL dál, čeká ji cesta do Izraele
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kvůli mladické hlouposti si milovanou hru doma dlouho nezahraje. Nadaný ruský hokejista Ilja Altybarmakjan, který v posledních dvou sezonách válel v juniorkách bohatého Petrohradu, nesmí na čtyři roky hrát hokej v Evropě. Od Mezinárodní hokejové federace (IIHF) dostal zákaz, v krvi mu totiž našli kokain! Jedinou nadějí na záchranu slibné kariéry nerozvážného Rusa je odchod do zámoří.Celá organizace SKA Petrohrad si od šikovného mladíka hodně slibovala, v únoru ale najednou přišel šok. Ilja Altybarmakjan měl ve výsledcích dopingových testů stopy kokainu. Klub s hráčem, který v ruské juniorské lize (MHL) nasbíral dvě sezony za sebou 40 kanadských bodů, okamžitě rozvázal smlouvu. K tomu navíc nyní dostal nemilosrdný verdikt od IIHF, čtyři roky bez hokeje!

O důvodu Altybarmakjanova konce v Petrohradu se ruská média rychle dozvěděla, ale ze strany hráče, rodiny, ani vedení klubu nepřišlo žádné vyjádření. Mladšímu bratrovi Andreje Altybarmakjana (hráče podepsaného nedávno Chicagem) mlčení akorát uškodilo. Veřejností je nyní vnímán jako velký frajírek, který na hokej kašle a radši holduje drogám a večírkům.

Altybarmakjan ale údajně není žádný vymetač barů. Zastání má u ruského novináře Alexeje Ševčenka ze Sport Expressu, který tvrdí, že v Petrohradu nebyl (až na riskantí hru v útoku) nikdy problémovým hráčem. Podle Ševčenkových slov se mladík sice dopustil hlouposti, ale měl se stát obětí okolností. Kokain si údajně sám nevzal. Drogu mu dali do pití kamarádi, na které je prý silně fixovaný, aby si natočili, jak bude hokejista reagovat.

I kdyby byla tato verze příběhu o kokainu pravdivá, nic se nemění na tom, že si Altybarmakjan kvůli zákazu od IIHF čtyři roky nezahraje v evropských soutěžích. Nyní se má chystat se starším sourozencem do zámoří, na které se stopka federace nevztahuje.

IIHF vedle Altybarmakjana potrestala za pozitivní test na doping rovněž devatenáctiletou hokejistku Marii Tjugankinovou za nález furosemidu, zakázané látky pomáhající tělu vylučovat vodu a sůl. Mladá Ruska ale dostala "pouze" osmiměsíční distanc, jelikož furosemid měla požít při užití produktu, ve kterém nebyl uveden. Trest se navíc počítal od ledna 2020.  

Nadanému ruskému hokejistovi Iljovi Altybarmakjanovi našli v krvi kokain. Hokej v Evropě si nesmí zahrát čtyři roky!
Nadanému ruskému hokejistovi Iljovi Altybarmakjanovi našli v krvi kokain. Hokej v Evropě si nesmí zahrát čtyři roky!

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud