Růžička rozhodl dvěma góly o výhře Chomutova v Liberci | iSport.cz
26. prosince 2017 • 19:42

Růžička rozhodl dvěma góly o výhře Chomutova v Liberci

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Hokejisté Chomutova zvítězili v 33. kole extraligy v Liberci 3:2 v prodloužení a vyhráli třetí z posledních čtyř zápasů. V čase 64:18 o tom rozhodl v přesilové hře svou druhou brankou v utkání útočník Vladimír Růžička mladší. Bílí Tygři i přes prohru bodovali potřetí za sebou, ale čekají už více než měsíc na tříbodové vítězství.


"Prodloužení jsme odehráli výborně. Drželi jsme kotouč častěji na hokejkách a myslím si, že jsme mohli rozhodnout i dříve. Pak domácí faulovali a my dostali přesilovku. Řekli jsme si, že to hlavně musíme sehrát v klidu a neukvapit se. Nakonec se mi to trochu otevřelo a tak jsem se rozhodl vystřelit a vyšlo to," řekl po utkání Růžička mladší.

Domácí vstoupili do utkání aktivněji a v první šanci se ocitli Redenbach s Kvapilem, který ale nezakončil přesně. Vedení se Liberec dočkal v osmé minutě, který se prosadil po souhře Ševce s Lakatošem Jelínek.

Hosté kontrovali dělovkou Valacha, ale Will byl pozorný. Na Chloubovu střelu v 15. minutě už ale nestačil. Za dvě minuty ještě Růžička mladší trefil tyč Willovy branky.

Na přelomu první a druhé třetiny hráli domácí celé dvě minuty v pěti proti třem, ale neuspěli. "Bohužel se nám také nepodařilo využít dvojnásobnou přesilovku. Byl to bojovný a urputný zápas. Chomutov hraje dobře z obrany a čekal na naše chyby. Nebylo to snadné se proti nim prosadit. Neplnili jsme věci, které jsme si řekli, a to nás ve finále stálo vítězství," řekl liberecký útočník Petr Jelínek.

Na druhé straně zlikvidoval Koblasův pokus betonem Will. Nejblíže ke změně skóre pak měli Bílí Tygři ve 27. minutě, kdy Bakoš našel před branku najíždějícího Jánošíka, proti jehož střele do protipohybu ale Lukeš vytáhl parádní zákrok. Stejně tak se o něco později vytáhl chomutovský gólman proti Lakatošovi. Willa zase nepřekvapil Mrázek.

V úvodu třetí třetiny hráli Bílí Tygři přesilovku, ale Lukeše prakticky neohrozili. Vzápětí udeřili hosté. Od modré čáry vystřelil Dietz a puk před brankou šikovně tečoval Růžička mladší. Gól ještě musel potvrdit videorozhodčí.

Domácím se povedlo vyrovnat v 52. minutě, kdy přečíslení dvou na jednoho v krátké přesilovce zakončil Jelínek. Ve zbývajícím čase hosté bránili nerozhodný stav a utkání dospělo do prodloužení. V prodloužení byli aktivnější hosté. Po faulu rozhodl v početní výhodě čtyř proti třem přesnou střelou Růžička mladší.

Liberec vyhrál naposledy za tři body 21. listopadu, kdy zvítězil v Jihlavě 2:0. "Už je to trochu unavující. Samozřejmě, můžeme být rádi, že se nám podařilo alespoň vyrovnat, ale ta tabulka je velmi vyrovnaná. My musíme vyhrávat za tři body, obzvlášť na domácím hřišti. Opět jsme udělali zbytečné chyby a pak všechno doháníme. Zápasy jdou rychle za sebou a my se musíme dívat dopředu a neztrácet body," dodal obránce Ladislav Šmíd.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud