22. dubna 2018 • 20:25

Basketbalisté Ústí si po dramatu vynutili sedmý duel

0
Basketbalisté Ústí nad Labem porazili v šestém čtvrtfinále NBL Pardubice 88:87 po prodloužení a vynutili si rozhodující sedmý zápas. Severočeši přitom dnes na domácí palubovce v základní hrací době ani jednou nevedli, ještě v poslední čtvrtině prohrávali dokonce o 15 bodů, přesto se jim podařilo vyrovnat stav série na 3:3.

Závěrečných šest minut domácí ovládli v poměru 20:5, prodloužení zařídil trojkou Michal Šotnar, který bezprostředně odpověděl na tříbodový koš Jiřího Welsche. Šotnar zpoza tříbodového oblouku otevřel i nastavení a ve zbytku utkání se z dálky trefil ještě dvakrát. Poslední útok měli k dispozici hosté, ale nejlepší střelec zápasu Brandon Spearman k 32 bodům další nepřidal. Šotnar se dostal na 16 bodů, ústeckým lídrem byl s 23 Ladislav Pecka.

Rozhodující zápas je na programu ve čtvrtek v Pardubicích.