Florbalový deník: From Zero to Hero a Delong jako Delon | iSport.cz
Jan Barák
6. prosince 2018 • 14:27

Florbalový deník: From Zero to Hero a Delong jako Delon

Autor: Jan Barák
TOP VIDEA
Plzeň - Baník: Krmenčík nadvakrát dorazil míč do sítě a pak slavil jako Ronaldo, 2:0! Plzeň - Baník: Krmenčík nadvakrát dorazil míč do sítě a pak slavil jako Ronaldo, 2:0!
Mladá Boleslav - Kladno: Jágr perfektně našel Valského a hosté šli do vedení, 0:1 Mladá Boleslav - Kladno: Jágr perfektně našel Valského a hosté šli do vedení, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byli na odpis, teď se smějí. Češi vydřeli konečné první místo ve skupině A. Děkovat mohou Němcům za senzační skalp Lotyšska, ale pochvalu zaslouží i sami. Uhráli si to, zápas se Švýcary (6:4) měl všechno, co chybělo předchozím dvěma vystoupením. Drajv? Geniální a hlavně ode všech. Mikuláš Krbec celý zápas dával O2 areně na odiv novou slušivou rozcvičovací bundu, na hřiště šel jen na dvě oslabení. Netrucoval, nakopl motory a Švýcaři si s jeho napadáním nevěděli rady. Čtyři minuty výhody jednoho muže v poli nevyužili ani v jednu branku. 

Obrana hrála kompaktně, Souček chytil několik tutovek. Drobné mixy v sestavě sedly jak zadek na hrnec - Jendrišák s Curneym v první lajně, stejně jako Beneš s Langerem ve trojce si rozuměli, obě formace da daly góly. ¨

Kapitolou sám pro sebe je Adam Delong, měl by si vypnout mobil, slavné švédské kluby už možná shání jeho telefonní číslo. Dva hattricky a celkem osm gólů za tři zápasy na MS je unikátní bilance. 

Kamarád Tomáš Rambousek ho překřtil na Alaina Delona. O podobnost vzhledu se slavným francouzským hercem tu nejde, nasnadě je chladnokrevnost při řešení situací. Třeba když jednou rukou ze vzduchu dopinkl balonek do sítě a dal Švýcarům důležitý gól na 3:2. 

Ve čtvrtfinále nás čekají Dánové. 

Na ně mám sladkou vzpomínku, ve stejné fázi jsem proti nim chytal na MS v Göteborgu (4:1), odkud jsme si nakonec odvezli bronz. 

Dehonestaci 25:0 jako Švédové ve skupině nezopakujeme, postup mezi nejlepší čtyřku nám ale Dáni nevezmou. A na to se dle severských obyčejů napijme! 

 
Články odjinud


Články odjinud