České florbalisty čeká ve čtvrtfinále MS Dánsko. Slováci padli s Lotyšskem

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Čtvrtfinálovým soupeřem českých florbalistů na mistrovství světa v Praze budou Dánové, kteří v předkole play off porazili Estonsko 3:2. Rozhodl o tom gólem v 52. minutě Mikkel Skov Nielsen. Čtvrteční čtvrtfinálový souboj v O2 areně začne v 19:30

Dánové, kteří skončili předloni na šampionátu v Rize pátí, zůstali po porážkách s Norskem 3:9, s Finskem 1:7 a debaklu se Švédskem 0:25 ve skupině B bez bodu poslední. Estonci na ně ale nestačili a po výhrách v nižší výkonnostní skupině C nad Austrálií (11:5), Polskem (4:3) a Thajskem (11:4) na posun mezi nejlepší osmičku nedosáhli.

Estonští florbalisté dvakrát odpověděli na vedení soupeře, ale napotřetí už to nedokázali. Postup týmu švédského trenéra Mikaela Karlberga zajistil Skov Nielsen.

Slovenský tým s českým trenérem Petrem Koutným podlehl Lotyšsku 1:6 a bude bojovat o 9. až 12. místo. Lotyši se utkají ve čtvrtfinále v pátek od 15:10 s favorizovaným Švédskem.

Lotyšští hráči po porážce se Švýcarskem (3:7) překvapili v neděli český výběr (4:3), ale po pondělní prohře s Německem (4:5) skončili v základní skupině A poslední. Slováci podle předpokladů ovládli výkonnostně nižší skupinu C s Kanadou, Singapurem a Japonskem bez ztráty a se skóre 45:6.

Dnes sice vedli od třetí minuty po gólu Lukáše Mráze z Bulldogs Brno, jednoho ze 13 krajánků z české superligy v Koutného výběru, ale ještě v první třetině Lotyši stav otočili a v závěrečném dějstvím přidali čtyři branky. Dvakrát se trefili Edžus Cerinš a Klavs Jansons.

Šestašedesátiletý Koutný před dvěma roky v Rize dovedl Slováky k 9. místu. Jejich nejlepším výsledkem je osmá pozice z roku 2012 z Curychu, kde je vedl jiný český kouč Jan Holovka.

Výsledky mistrovství světa florbalistů v Praze

Předkolo play off:
Lotyšsko - Slovensko 6:1 (2:1, 0:0, 4:0)
Branky: 9. a 45. Cerinš, 13. a 55. Jansons, 58. Trekše, 60. Kovalevskis - 3. Mráz.

Dánsko - Estonsko 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 8. Odfeldt, 46. Schmidt, 52. Skov Nielsen - 33. Kareliusson, 47. Tamme.

15:30 Norsko - Austrálie (Arena Sparta Podvinný mlýn),
18:30 Německo - Kanada (Arena Sparta Podvinný mlýn).

PAVOUK PLAY OFF MS VE FLORBALE ZDE>>>

0

Mistrovství světa ve florbale 2022

Program a výsledky Skupiny Česká nominace

Mistrovství světa ve florbale 2022 proběhne ve dnech 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku. Letošní šampionát je čtrnáctý v historii, triumf nakonec obhajují Švédové.