Pavel Bárta
9. března 2018 • 22:51

Neodvratný konec Sparty. Sezona se nepovedla od samého začátku

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Dokonalý obrat z 0:3 na 4:3. Hertl rozhodl o výhře Vegas proti Coloradu
SESTŘIH: Plzeň - Slavia 1:0. Další zvrat v boji o titul, rozhodl Šulc
VŠECHNA VIDEA ZDE

Restaurace Na staré ráně u stanice metra Českomoravská je v rekonstrukci. Věrní fanoušci si museli najít v blízkosti O2 Areny jiné putovní místo. Ale balí to i jejich Sparta. Ve třetím utkání předkola proti Liberci sice předvedla jedno ze svých nejlepších představení v sezoně. Když už nic, rozloučila se aspoň dobrým výkonem. Od začátku vypadala, že jde tvrdě za vítězstvím. Jenže mýlka. Dopadlo to zase stejně, série s Libercem dospěla k neodvratnému konci.Hokej v podání pražského celku měl k dokonalosti pořád daleko. A například v průběhu ročníku několikrát odstavený veterán Jaroslav Hlinka byl jedním z mála, kdo dovede hokeji vtisknout myšlenku.

V pátek bojoval, jako by tušil, že tohle může být poslední zápas ve Spartě, možná dokonce v celé kariéře. Loučení s klubem svého srdce si asi představoval jinak. Před rokem toužil po titulu, tentokrát to chtěl aspoň důstojně uzavřít. Jemu osobně se to povedlo, výsledek však všem sparťanům včetně něj musí chutnat jak zkvašená polévka.

Ve Spartě si nemuseli tentokrát úplně zoufat, že by jejich mizérii zavinil brankář. Sami Aittokallio se rozchytal do obstojné formy. Ovšem to je asi tak všechno, tým dusily stále stejné problémy. Právě na Hlinkovi bylo vidět, jak zestárlo sparťanské jádro mužstva, na kterém se dřív stavělo. Nebo přesněji, že už vlastně žádné není.

Pak tady byla chybující a prostupná obrana, fakt, že předpokládaní lídři snad až na Lukáše Pecha mužstvo většinu sezony netáhli, pražský soubor neprobral ani příchod hráčů jako Jan Buchtele a Michal Řepík , i když oba by za tým položili život a druhý z nich hattrickem v předposledním duelu základní části vystřílel Spartě aspoň účast v desítce.

Horší sezonu zažil pražský soubor jen před sedmi lety, kdy uzavíral ročník v play out. Ani tentokrát přes pár nadechnutí ne a ne se zvednout. Sezona se nepovedla od začátku do konce. Nepomohly ani infuze v podobě hráčských a trenérských výměn, příchodů a rošád. Od netrpělivého vedení se nervozita přenášela do mužstva, které by někdy spíš potřebovalo větší klid.

Pravdu tedy nakonec měli ti, kdo věštili, že tým v tomhle rozpoložení je schopen dojít ještě tak do předkola a potom bude mít utrum. Sparta narazila na silného, našlápnutého soupeře. V play off jí vypadli klíčoví útočníci – Miroslav Forman (zranění) a Petr Vrána (trest). Nezmohla ani na jednu výhru, v play off utrpěla už deset porážek v řadě.

Vyřazení s Libercem bylo přirozeným vyústěním sezony, v níž byla Sparta vyčichlá jak zvětralá desítka a vybledlá jak starý nátěr. Majiteli blízkého hostince nemusí vadit, že elitní hokej v Praze skončil. Stejně má zavřeno a až lokál zvelebí, budou se v O2 Areně pořádat koncerty. Rekonstrukci však potřebuje taky Sparta.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud