Vladimír Vůjtek
12. října 2018 • 15:05

Vůjtek: Krupp není žádný Stramaccioni. Je to machr, má za sebou mnoho úspěchů

TOP VIDEA
Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink
Rytmus: Kvůli boxu musela jít stranou i přítelkyně Rytmus: Kvůli boxu musela jít stranou i přítelkyně
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jsme vlastně poslední hokejová velmoc, kde v lize až dosud netrénovali cizinci. Pokud tedy pomineme Slováky. Přitom si osobně myslím, že by mohli českému hokeji hodně dát, pozvednout jej. Teď je ve Spartě Uwe Krupp, to je slavné jméno.Jsem zvědavý na jeho práci, jeho výstupy a postupy v českém prostředí. Zatím jsem jej viděl ve dvou zápasech, zdá se mi trochu zdrženlivý, jako by se rozkoukával. Možná to má tak v povaze, že navenek emotivně nevystupuje a spíš sleduje hru s nadhledem. Nevím, jak působí v kabině a na mančaft, ale byl to špičkový hokejista, vedl i reprezentaci. Myslím, že se adaptuje dobře.

Dřív se mluvilo o specifické české mentalitě, ale spíš byl problém v řeči. To už je přežitek. Naši kluci chodí ven, umí anglicky, tahle bariéra je pryč. Trenér může komunikovat přímo s hráči, nemusí nic vysvětlovat přes třetí osobu, to hodně pomáhá, sbližuje.

I já v Rusku na řeč narážel, byl jsem tam vlastně taky jako první trenér cizinec. Sice jsem rusky rozuměl dost, ale složit kloudnou větu a mít proslov ke kabině? To jsem se musel učit dva tři měsíce, aby mi rozuměli. Byla tam i nedůvěra, jestli kluci a vedení vlastně pochopí, co chci. Každý den jsem byl na koberečku. A nebylo to jen o jazykové bariéře. Rusové jsou hrdí na svůj hokej, osmdesát procent lidí z hokeje mě tehdy vůbec nebralo.

Tohle trenér Krupp v naší lize řešit nemusí. Přece jenom přišel do prostředí, kde už mu hráči rozumí a je poměrně normální, že dobří trenéři chodí trénovat i do ciziny. Samozřejmě mu pomáhá hráčská minulost, má dva Stanley Cupy, je osobnost. Hráči ví o jeho minulosti, nikdo si k němu nic nedovolí. I já jsem rád, že nepřišel nějaký Stramaccioni (bývalý kouč fotbalové Sparty). Toho nikdo dřív pořádně neznal, kdežto Krupp je machr. Má za sebou hráčské i trenérské úspěchy, to je jeho plus.

Na druhou stranu se přiznám, že jsem ze Sparty trošku rozčarovaný. Myslel jsem, že bude hrát stabilněji. Pravda, když se podívám na kádr, zase tak velké hvězdy tam nemají, takže musí dát v prvé řadě do kupy kolektiv. Sparta bude znovu bojovný tým, ale nejsem si jistý, že bude hrát o medaile.

To by musel trenér Krupp udělat opravdu velký kus práce. Samozřejmě, je teprve deváté kolo, všechno se může změnit, mohou posílit. Teď to osobně vidím tak, že je Sparta dobré mužstvo, které může hrát do šestého místa. Jako vyloženého favorita na titul ji ale netipuji.

Sparťanský kouč Uwe Krupp chválí obránce Jeremieho Blaina
Sparťanský kouč Uwe Krupp chválí obránce Jeremieho Blaina

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze