9. května 2018 • 17:36

Formanová o Haníkově článku: Urazil pohledné holky, co běhají stovku

Autor:
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slabý sudí v Karviné. Dva prohřešky by bez videa prošly ZLATÁ PÍŠŤALKA: Slabý sudí v Karviné. Dva prohřešky by bez videa prošly
Nominační video českých florbalistů: Kdo bude hrát na domácím MS 2018? Nominační video českých florbalistů: Kdo bude hrát na domácím MS 2018?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hodně reakcí vzbudil komentář volejbalového trenéra a místopředsedy ČOV Zdeňka Haníka v Reflexu, který chtěl zareagovat na rozruch kolem knihy biatlonistky Gabriely Koukalové. Jak se na názory, že žena nechce vyhrávat, ale důstojně a s úctou remizovat, či adorace ženského hrdinství v podobě praní ponožek a vaření bylinkových čajů, dívá mistryně světa v běhu na 800 metrů Ludmila Formanová?„Každopádně je to názor někoho. Mně tam zaujaly dvě věty. Že holky chtějí být muži vedeny, a že největší silou každé ženy je její slabost. Zaujalo mě, že to je přání autora.

Souhlasím s tím, že ženy jsou silné nátury. Nesouhlasím, že žena chce remizovat. Myslím, že spousta holek chce vyhrávat.

Že je k vrcholovému sportu třeba náročná příprava? Samozřejmě, to k vrcholovému sportu patří, jestli ho chce žena podstupovat, musí s tím počítat. Z jedné knížky, kterou vydala Gábina Koukalová, nelze dělat názor na ženský vrcholový sport.

Že sport není jako za Věry Čáslavské, kdy ženy studovaly vysoké školy? Myslím, že v dnešní době je toho spousta holek taky schopná. I za mě to šlo skloubit.

Že ženy mají vařit čaj a uklízet? Já jsem dělala vrcholový sport, domácnost fungovala. Když jsem nestihla poklidit, tak partner, když si najde partnerku, co dělá vrcholový sport, asi počítá s tím, že občas i pomůže.

Celý článek Zdeňka Haníka pro Reflex čtěte ZDE>>>

Starání se o děti? Když budu mluvit za sebe, po narození dítěte to bylo s vrcholovým sportem úplně jiné. Ale to, že jsem ho vozila do školy, bych s vrcholovým sportem vůbec nespojovala. Ve výjimečných případech to ženská nemá v sobě. Je to názor jednoho člověka na vrcholový sport.

Dá se polemizovat o tom, že se daleko víc líbí ženský sport. Znám lidi, kteří řeknou: Já jdu radši na basket ženských. Je to názor autora, není to názor společnosti.

Že ve finále ženské stovky na olympiádě můžete vidět osm chlapů bez koulí? Tím urazil Dafne Schippersovou a další holky, které jsou docela pohledné.

V něčem s ním souhlasím. Gábinu Koukalovou mám jako sportovkyni ráda, vážím si jí, ale třeba je to slabší jedinec, který tlak ve vrcholovém sportu neunese, ale to můžou být i muži. Souhlasím, že vrcholový sport musí dělat silné osobnosti, jinak člověk neuspěje. Nebo ano, ale na úkor těchto problémů, které třeba popisuje Gábina.“

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze