Stadion pro MS, který umí chladit. Na ploše nebude v Kataru víc jak 26 stupňů | iSport.cz
25. září 2018 • 16:29

Stadion pro MS, který umí chladit. Na ploše nebude v Kataru víc jak 26 stupňů

TOP VIDEA
Na Anglii bez Dočkala. Kdo ho nahradí? Pickford smázl Vydrovy výroky Na Anglii bez Dočkala. Kdo ho nahradí? Pickford smázl Vydrovy výroky
SESTŘIH: Třinec - Vítkovice 3:0. Ani napodruhé Bartošákova kouzla na Oceláře nestačila SESTŘIH: Třinec - Vítkovice 3:0. Ani napodruhé Bartošákova kouzla na Oceláře nestačila
VŠECHNA VIDEA ZDE

Unikátní klimatizace na zrekonstruovaném stadionu pro atletické mistrovství světa v roce 2019 v Dauhá už funguje. Pořadatelé ji v pondělí předvedli inspektorům z mezinárodní federace IAAF, kteří do dějiště šampionátu přicestovali, aby rok před jeho začátkem zkontrolovali stav příprav. Šéfa inspekčního týmu Geoffa Gardnera i další funkcionáře klimatizace nadchla.Kvůli horkému počasí v Dauhá se světový šampionát nebude konat v tradičním letním termínu, ale na přelomu září a října. I v této roční době ale teploty v asijské zemi šplhají vysoko přes 30 stupňů Celsia. Klimatizace na stadionu se čtyřicetitisícovým hledištěm by měla zajistit, že na ploše bude maximálně 26 stupňů a na tribunách ještě o dva chladněji.

Inspektoři si podmínky vyzkoušeli na vlastní kůži. "Každý byl udiven účinností tohoto chladícího systému. Nevím, jestli zbytek světa opravdu věřil, že je to možné, ale je to úžasný systém a ukazuje, že náš šampionát tady může proběhnout v příjemném prostředí pro atlety," uvedl Gardner na webu IAAF.

Stadion v katarském Dauhá má nejlepší klimatizaci na světě
Stadion v katarském Dauhá má nejlepší klimatizaci na světě

"Při přípravě takhle velké akce se vždy objevují různé výzvy, ale jestli se místní organizační výbor se všemi vyrovná jako s klimatizací, tak je náš podnik v dobrých rukou," podotkl Gardner.

Na vrcholnou atletickou akci příštího roku jsou podle organizátorů již připravené i letiště a hotely, ve čtvrtek, kdy bude zbývat přesně rok do začátku šampionátu, bude spuštěn prodej vstupenek.

Testem obnoveného stadionu Chalífa bude v dubnu 2019 asijský atletický šampionát. Na začátku května se zde uskuteční tradiční mítink Diamantové ligy. Mistrovství světa potrvá od 27. září do 6. října.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud