23. července 2012 • 13:44

Myšlenek na NBA se Jelínek nevzdává. Ale teď už pádí k reprezentaci

Autor:
Jelínkovi se povedlo hlavně utkání proti Denveru.
TOP VIDEA
Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku
Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink Hemský usiluje o návrat do profi hokeje. Podívejte se na jeho trénink
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zázemí jako pro hvězdy, kulisa věčně blikajícího města a do toho parádní zápasy, v nichž se neztratil – takové dojmy si z letní ligy NBA odnese David Jelínek, syn nejlepšího střelce české basketbalové historie. Zda si v zámoří zahraje i regulérní soutěž, to zatím řešit nechce, nabídku nemá. Spěchá do reprezentace, kde ho čekají další životní zápasy.Postavil se proti San Antoniu, Torontu, Denveru, Atlantě a New Orleans, trenérům a manažerům po sobě zanechal jedenáctibodovou vizitku. S létem, stráveným v Americe a zakončeným zápasy v dresu Dallasu, může být basketbalista David Jelínek (21) nakonec spokojen.

Syn legendárního kanonýra, který neprošel v červnu draftem a v zámoří se prosadil na vlastní pěst, si za Mavericks odkroutil všech pět zápasů letní ligy, v níž se talentovaní hráči předvádějí týmům a perou o svoji případnou šanci.

Ze tří Čechů v soutěži (vedle Veselého a Satoranského ve Washingtonu) byl druhým nejlepším střelcem. Vyvedlo se mu hlavně první utkání proti Denveru, v němž pobyl na palubovce 12 minut a dal 11 bodů.

„Trenér byl s tímto mým výkonem spokojený, celkový výkon týmu taky hodnotil kladně. Dál jsem ale zatím nic neřešili, ani nevím, jestli mám od Dallasu nabídku nebo ne. Až kdyby ano, tak bych řešil, co a jak,“ vzkázal ze zámoří Jelínek.

Přestože je ze španělské ligy (hraje za Badalonu) zvyklý na vysokou úroveň zápasů, letní liga ho zaujala. Po palubovkách v Las Vegas a v Orlandu se pohybovali hráči, kteří již NBA okusili nebo do ní byli draftovaní na vysokých místech.

Ti další, nachystaní jako chrti v závodních boxech, se snažili hlavně ukázat. „Celkově bylo na hřišti hodně volnosti. Přestože se určují nějaké systémy, hráči je hodně porušují a zkouší hrát víc individuálně,“ postřehl Jelínek.

Jako host Dallasu částečně poznal, co je pro hvězdy NBA samozřejmostí. Zázemí Mavericks, v němž před odletem do Las Vegas tři dny trénoval, i špičkové zabezpečení samotné letní ligy.

A jeho celkový dojem? „Vzhledem k tomu, že do draftu jsem se nedostal, tak možná moje šance (uchytit se v Americe) je menší.

Každopádně to ještě neodepisuji. Jak to bude v budoucnu ohledně NBA vypadat se uvidí,“ řekl na konto svého cíle jednou si slavnou soutěž zahrát.

Ode začátku týdne ale myslí na reprezentaci, k níž se v příštích dnech připojí v přípravě na evropskou kvalifikaci 2013. Ta je pro český basketbal mimořádně důležitá, skýtá šanci probojovat se z podpalubí opět mezi elitu starého kontinentu.

V týmu se setká s Tomášem Satoranským, který se letní ligy také zúčastnil. Naopak Jan Veselý, nejlepší český basketbalista roku a loňská šestka draftu z Washingtonu, uposlechl přání svého klubu a místo reprezentačního bloku se bude připravovat v Americe.

Bilance českých hráčů v letní NBA

Jméno Z M 2b. 3b. D A B
David Jelínek 5 6:50 40,0% 33,3% 0 0 5,2
Tomáš Satoranský 5 13:35 37,5% 0% 1,2 1,8 4,4
Jan Veselý 5 23:40 50,0% 0% 5,2 1,4 7,4

Legenda: Z počet odehraných zápasů, M průměr minut na zápas, 2b. střelba za dva body, 3b. střelba za tři body, D průměr doskoků na zápas, A průměr asistencí na zápas, B průměr bodů na zápas.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze